stat

Zobacz, jakie triki można wykonać na hulajnodze

27 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
mJ

Skateparki kojarzą nam się przede wszystkim z rolkami, deskorolkami i BMX-ami. Niewiele osób jednak wie, że triki na rampach i poręczach można wykonywać również wyczynowymi hulajnogami. Przekonaliśmy się o tym w środowy wieczór w gdańskiej Skate Arenie zobacz na mapie Gdańska, w której swoje ewolucje zaprezentował mistrz świata.

26 czerwca w Skate Arenie zlokalizowanej przy Stadionie Energa Gdańsk zobacz na mapie Gdańska odbyła się impreza pod nazwą "Chill session with Pro Scooter Skaters". To dwugodzinne spotkanie miłośników wyczynowej jazdy hulajnogami z dwoma profesjonalnymi zawodnikami - mistrzem świata z 2017 roku Dante Hutchinsonem oraz Dylanem Morrisonem.

- Przyjechaliśmy do Gdańska, żeby trochę pojeździć z dzieciakami, a przy okazji czegoś ich nauczyć i oczywiście świetnie się bawić. W tej dyscyplinie ważny jest wiek, bo im młodziej zaczynasz, tym więcej możesz osiągnąć. Ja zaczynałem jeździć na hulajnodze jak miałem osiem lat, a teraz mam osiemnaście - mówi Dante Hutchinson, mistrz świata w jeździe wyczynowej na hulajnodze.
Podczas "ustawki" kilkudziesięciu młodych uczestników podziwiało w akcji doświadczonych zawodników, którzy służyli cennymi wskazówkami. Oczywiście nie zabrakło czasu na zrobienie wspólnych zdjęć czy zdobycie autografów swoich idoli.

mJ