Przybiegnij ze słodyczami dla hospicjum

9 listopada 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
mad

W niedzielę na Górze Gradowej odbędzie się Treningowa Góra Słodyczy. To impreza dla fanów biegania, którzy dodatkowo chcą pomóc dzieciom z hospicjum. Każdy, kto chce wystartować, musi w ramach startowego przynieść ze sobą słodycze. Te zostaną przekazane dla hospicjum. Pomóc mogą oczywiście także kibice. Do treningu będą wyznaczone trasy dla dorosłych i dzieci, a do wykonania różne zdania. Start o godz. 10 na placu przy Centrum Hewelianum.Miejscem zbiórki jest plac przy głównym budynku. Aby wziąć udział w imprezie trzeba się zarejestrować za pomocą internetowego formularza. Wszystko ze względu na ograniczoną liczbę miejsc. W biegu dorosłych może wziąć udział 40 osób, a w biegu dzieci 30 osób. Obserwujących może być bez ograniczeń.

- Dorośli będą mieli do okrążenia Górę Gradową, czyli dystans niecałego kilometra. Po przebiegnięciu jednego kółka zawodnik dostanie zagadkę do rozwiązania. Jeśli dobrze odpowie, wtedy biegnie dalej, jeśli nie, dostanie karę w postaci zadania do wykonania. Wszystko będzie ograniczone limitem czasowym, do godziny 12, a klasyfikacja zostanie stworzona na podstawie dystansu przebiegniętego przez uczestników - mówi Adam Zagórski, organizator treningu.
Za każde przebiegnięte okrążanie uczestnik dostanie opaskę. Jeśli zdobędzie się kolejne zadanie do godziny 11:59:59, to można pokonać jeszcze jedno okrążenie.

Dla dzieci będzie przygotowana specjalna trasa na placu zbiórki. Na nim znajdzie się minitor przeszkód.

Najważniejsze są jednak słodycze, które muszą przynieść uczestnicy treningu, a mogą także wspierający ich kibice. W końcu zostaną one przekazane na paczki świąteczne dla dzieci z hospicjum.

Organizator poszukuje wolontariuszy, aby trening przebiegł sprawnie. Jeśli nie możecie trenować z różnych przyczyn, to można pomóc także w ten sposób. Daje to opcję zobaczenia od kuchni, jak wyglądają takie wydarzenia. Wystarczy napisać wiadomość do Adama.

mad