Quady. Gdzie i za ile pojeździć w Trójmieście?

16 września 2020, 14:00
Damian Konwent

Przejażdżka quadem to jedno z rozwiązań na zagospodarowanie wolnego czasu tej jesieni. Miłośnicy adrenaliny i nie tylko mogą zdecydować się na samodzielne wyprawy, ale również mogą zorganizować w ten sposób grupowe przejażdżki plenerowe, imprezy firmowe, wieczory kawalerskie oraz urodziny. Takie możliwości zapewniają trójmiejskie wypożyczalnie. Za 30- i 60-minutowe wynajmy zapłacimy od 109 do 260 zł.Quady w TrójmieścieQuady to forma rozrywki nie tylko dla miłośników motoryzacji. Uczestnikom wypraw towarzyszą szalone emocje przez niemal cały czas. Zakup takiego sprzętu często wiąże się ze sporym wydatkiem, a i nie każdy posiada wymagane licencje. Na szczęście w Trójmieście są wypożyczalnie, z których można korzystać przez cały rok.

Gdyński Adventure Park Kolibki wyposażony jest w quada Yamaha Grizzly 350 z napędem na cztery koła. Samodzielna, półgodzinna przejażdżka tym pojazdem kosztuje 120 zł. Natomiast za 60 minut zapłacimy 220 zł.

Jeżeli przejazd quadem komuś nie wystarczy, zawsze skorzystać można również z pojazdu typu "Rhino" Yamaha 700, również z napędem na cztery koła. Tutaj wrażenia się różnią, dlatego w tym przypadku godzina wynajmu kosztuje 260 zł, a 30 minut - 150 zł.

Miłośnicy jazdy po plaży: taka pasja kosztuje 5 tys. złPark przy ul. Bernadowskiej w GdyniMapka jest otwarty codziennie w godz. 9-19. Warto pamiętać, że w okresie zimowym zamknięcie będzie następowało już po zmierzchu. Przypomnijmy, że Gdyński Park Adventure oferuje wiele więcej atrakcji, gdzie z całą rodziną można spędzić cały dzień. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej adventurepark.pl, nr tel 58 380 75 00 lub 600 263 500 i e-mail: biuro@adventurepark.pl.

Wypożyczalnie quadów JeyJey są w Gdańsku, Sopocie oraz Gdyni. Łącznie wyposażone są w kilkadziesiąt pojazdów. Godzina samodzielnego wynajmu kosztuje 159 zł, a 30 minut - 109 zł.

Testowaliśmy pojazdy w Adventure Park


W ofercie jest również tzw. grupowa wyprawa safari z przewodnikiem. 10-kilometrowa trasa prowadzi przez pola, leśne ścieżki, zbiorniki wodne, ale i drogi publiczne, dlatego od kierowców wymagane jest prawo jazdy kategorii B. Wówczas bilet dla jednej osoby wynosi 199 zł. Organizować można również imprezy firmowe na terenie całego województwa pomorskiego w tej samej cenie.

Ciekawą propozycją są także urodziny. Wówczas dla solenizanta - poza rozrywką - przewidziany jest również tort w różnych smakach. Szaleć można na torze oraz w terenie. Ten pierwszy mieści się nieopodal Sopotu, gdzie na stałe jest sześć pojazdów, więc w przypadku większej grupy należy jeździć na zmianę. Drugi wariant wiąże się z wyprawą poza Trójmiasto, ale już w liczbie 16 quadów, i taka grupa może bez problemu jednocześnie korzystać z atrakcji.

Uciekał quadem z piwem w kaskuJeyJey swoją siedzibę ma w sopockim Krzywym Domku, przy ul. Bohaterów Monte Cassino 53Mapka. Na jazdy można umawiać się pod nr tel. 720 780 620 lub poprzez e-mail: info@jjquady.pl.

Kolejna wypożyczalnia quadów jest w Gdańsku, przy al. Jana Pawła II 11DMapka, w której można korzystać z pojazdów marek: Yamaha, Kymco czy Artic Cat. Co ciekawe, są tu także miniquady, czyli idealna propozycja dla dzieci.

W tym przypadku nie można liczyć na jazdy indywidualne. Organizowane są wyłącznie imprezy firmowe, wieczory kawalerskie, wyprawy plenerowe. Ceny uzależnione są od grupy uczestników i pozostają kwestią porozumienia się z właścicielem wypożyczalni.

Choć ta dysponuje 30 pojazdami, jedna grupa może liczyć maksymalnie 15 osób. Wówczas do uczestników dołącza dwóch przewodników. Warto pamiętać, że tu należy posiadać prawo jazdy kategorii B. W tym celu należy kontaktować się pod nr tel 601 696 969 lub przez e-mail: quady@quady.gda.pl.
Czy jeździłe(a)ś kiedyś quadem?
11%

tak, jeżdżę regularnie

54%

tak, zdarzyło się kilka razy

27%

nie, ale chętnie spróbuję

8%

nie, to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 218