Ranking cenowy. Rowery stacjonarne od 149 do 2499 zł

19 marca 2020, 14:00
Damian Konwent
Najnowszy artukuł na ten temat

Aplikacje dla biegaczy. Jaką wybrać?

Przez koronawirus spędzimy w domach jeszcze trochę czasu. Jedni chcą podtrzymać formę, drudzy po prostu spalić kalorie. Rowery stacjonarne to jeden ze sposobów na przeprowadzenie domowego treningu. Stworzyliśmy ranking, w którym wykorzystaliśmy przykładowy sprzęt, z uwzględnieniem cen. Wysokość zależy od jakości, ale również od ich możliwości.Sklepy sportowe i turystyczne w TrójmieścieTrening na rowerze stacjonarnym niesie ze sobą wiele korzyści: poprawia wydolność serca i płuc, obniża ciśnienie krwi, spala kalorie, pozwala wrócić do formy, a także ujędrnia mięśnie dolnych partii ciała. WHO (Światowa Organizacja Zdrowia) zaleca, by w celu poprawienia wytrzymałości układu krążeniowego i oddechowego, stanu mięśni i kości, a także ogólnego stanu zdrowia, wykonywać tę czynność z umiarkowaną prędkością przez co najmniej 2,5 godziny w tygodniu.

Poniżej sporządziliśmy ranking, którym można sugerować się przy zakupie roweru stacjonarnego. Wysokość ceny zależy głównie od możliwości, z których możemy skorzystać w treningu.

1. Minirower treningowy rotor Raryo
Cena: 149 zł


To proste narzędzie do ćwiczeń kończyn górnych i dolnych, dzięki czemu można wzmocnić barki, ramiona i górną część pleców. Jego zaletą jest fakt, że pedałować można zarówno nogami, jak i rękami. Mały komputer wyświetla: spalone kalorie, całkowite obroty, obroty na minutę i czas. Posiada również gwarantujące stabilność nóżki antypoślizgowe.

Jak bezpiecznie ćwiczyć pod chmurką, by się nie narażać?2. Rower mechaniczny Spokey Onego
Cena: 225 zł


Posiada osiem poziomów oporu, daje możliwość dostosowania intensywności treningu zarówno do aktualnej kondycji fizycznej, jak i do indywidualnego planu treningowego. Niewielkie wymiary sprzętu (86 x 42 x 108 cm) zapewnią możliwość dopasowania do najmniejszych przestrzeni, a dzięki regulacji siodełka pozwoli na dostosowanie do swojego wzrostu.3. Rower mechaniczny BC 1430 Body Sculpture
Cena: 349 zł


Zastosowano w nim mechanizm korbowy z łożyskami kulkowymi zapewniającymi płynną pracę urządzenia. Regulacja oporu paskowego pozwala na dobór obciążenia. Wyposażony jest w komputer pokładowy, który na wyświetlaczu informuje o liczbie spalonych kalorii, przebytym dystansie i całkowitym czasie treningu. Rączki kierownicy pokryte są miękką pianką zapewniającą pewny chwyt.

Rower w czasie pandemii. Najbezpieczniejszy środek transportu?4. Rower stacjonarny Essential Domyos
Cena: 499 zł


Posiada dwa stabilizatory poziomu na tylnej nóżce, dzięki czemu mamy pewność całkowitej stabilności podczas treningów, bez względu na rodzaj podłogi, na jakiej są ustawione. Wyposażony jest również w wyświetlacz, który posiada cztery funkcje: spalone kalorie, dystans, czas oraz prędkość. Waży 20 kilogramów.

5. Rower stacjonarny Bike 140 Domyos
Cena: 799 zł


Wyposażony jest w zintegrowaną konsolę, która pomoże osiągnąć założone cele, a także ma pięć funkcji: spalone kalorie, pokonany dystans, długość treningu, prędkość i pomiar tętna. Ponadto posiada czujniki dotykowe, uchwyt na bidon, stópki stabilizujące i rolki transportowe. Prosta rama pozwoli z kolei na utrzymanie prostych pleców podczas aktywności.


Przedmioty i sprzęty do ćwiczeń w domu6. Rower stacjonarny X Bike Duo Proform
Cena: 979 zł


Spośród innych wyróżnia go system iFit. Dołączając do aplikacji, uzyskujesz szybki i prosty dostęp do nieskończonych możliwości treningów na twoim sprzęcie. Trening można stworzyć samemu albo pozwolić iFit automatycznie wykryć twoją aktywność lub podążać według treningów opracowanych z Google Maps. Aplikacja jest kompatybilna z systemami Android i Apple.

7. Rower magnetyczny M1820-i HMS Premium
Cena: 1595 zł


Wyposażony w innowacyjny komputer z możliwością podłączenia telefonu lub tabletu z systemem Android lub iOS. Dzięki temu użytkownik uzyskuje dostęp do bezpłatnej aplikacji DelighTech Fitness APP. Ma dostęp do Google Maps, a za realizm wirtualnych podróży odpowiada Google Street View. Jest kompatybilna z social mediami, w których możemy podzielić się swoimi osiągnięciami.

Gdzie kupić sprzęt do ćwiczeń w domu? Co najbardziej popularne8. Rower poziomy programowany 230i Schwinn
Cena: 2499 zł


Posiada 20 poziomów oporu magnetycznego, którymi można sterować z poziomu konsoli. Śledzi i kontroluje wszystkie nasze parametry, dzięki dotykowym sensorom umieszczonym w uchwytach. Wbudowane są 22 programy treningowe. Ponadto wyposażony w wentylator chłodzący, osobna półka na akcesoria, głośniki z wejściem MP3. Sprzęt doskonale sprawdzi się u osób z problemami kręgosłupa i wymagającymi ciągłej rehabilitacji.
Ile jesteś w stanie zapłacić za rower stacjonarny?
21%

do 200 zł

33%

200-500 zł

19%

500-1 tys. zł

9%

1-2 tys. zł

18%

powyżej 2 tys. zł

zakończona

łącznie głosów: 236