Rolkarze przemknęli ulicami Letnicy

20 sierpnia 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Rafał Borowski
Zobacz początek maratonu na dystansie fitness

Ponad 600 rolkarzy wzięło udział w IX Maratonie Sierpniowym, który odbył się w Gdańsku w sobotnie popołudnie. Zawodnicy ścigali się na trzech dystansach: fitness (10,73 km), półmaratonu (21,23 km) i maratonu (42,23 km). Złote medale na wymienionych odcinkach zdobyli odpowiednio: Sławomir Chamura (0:22:30), Piotr Puszkarski (0:38:01) oraz Bartosz Chojnacki (1:10:03). Zwycięzca maratonu uzyskał jednocześnie tytuł mistrza Polski w długodystansowej jeździe szybkiej na rolkach.Maraton Sierpniowy im. Lecha Wałęsy to jedne z największych w całej Polsce zawodów dla rolkarzy. W ubiegłą sobotę odbyła się jego 9. edycja. Podobnie jak w latach ubiegłych, w imprezie wzięli udział miłośnicy jazdy na rolkach nie tylko z kraju, ale również z zagranicy: Ukrainy, Białorusi, Łotwy, Holandii i Francji.

W sobotnich zawodach wzięło udział ponad 600 osób, które ścigały się na trzech dystansach: fitness (10,7 km), półmaratonu (21,2 km) oraz maratonu (42,2 km).

Linia startowa wszystkich konkurencji znajdowała się na ul. Żaglowej, obok gmachu Amber Expo, skąd zawodnicy wyjeżdżali na ul. Marynarki Polskiej. W zależności od wybranego dystansu, rolkarze musieli przejechać odpowiednią liczbę pętli wzdłuż wspomnianej ulicy, której krańce wyznaczały ul. Narwicka i ul. Wyzwolenia.W ramach maratonu zostały rozegrane dodatkowo długodystansowe mistrzostwa Polski. Tegoroczna pula nagród wyniosła 12 tys. zł. Impreza miała mieć przede wszystkim charakter rodzinny, dlatego - tak jak i w ubiegłych latach - zorganizowano również specjalne zawody dla najmłodszych, które odbyły się na pobliskim parkingu przy Stadionie Energa Gdańsk.

Oto lista zwycięzców w poszczególnych kategoriach. Najszybszy na dystansie fitness okazał 34-letni Sławomir Chamura z Grodziska Mazowieckiego (0:22:30), na dystansie półmaratonu 32-letni Piotr Puszkarski ze Słomczyna (0:38:01), zaś na dystansie maratonu 25-letni Bartosz Chojnacki z Warszawy (1:10:03). Jak już wcześniej wspomniano, ostatni z wymienionych złotych medalistów uzyskał jednocześnie tytuł mistrza Polski w długodystansowej jeździe szybkiej na rolkach.
Czy jeździsz na rolkach?
25%

tak, regularnie, gdy tylko pogoda na to pozwala

29%

tak, ale sporadycznie

15%

nie, dawno temu zarzuciłem tę formę aktywności

31%

nie, nie nauczyłem się jeździć na rolkach

zakończona

łącznie głosów: 80