Rolkowisko ponownie w Ergo Arenie, choć z ograniczeniami

27 czerwca 2020, 10:00
Rafał Sumowski

12, 19, 26 lipca oraz 9, 16 i 23 sierpnia. Przez sześć wakacyjnych niedziel w Ergo Arenie odbywać się będą zajęcia w ramach czwartej edycji "Rolkowiska". Amatorzy sportów wrotkarskich będą mieli do dyspozycji 4000 m kw., na których będą mogli swobodnie pojeździć lub podszkolić swoje umiejętności pod okiem instruktorów. W lipcu ruszy Rolkowisko w Ergo Arenie. Wstęp będzie wolny. Ze względu na sanitarne wytyczne, nie będzie możliwości wypożyczenia sprzętu a przynajmniej podczas pierwszej z imprez jednorazowo w hali przebywać będzie mogło maksymalnie 150 osób.Rolkarze opanowują Ergo ArenęMapka podczas letnich zajęć już od 2017 roku. W lipcu i sierpniu czeka na nich czwarta edycja "Rolkowiska", podczas którego do dyspozycji będą mieli płytę o powierzchni 4000 m kw.

- Imprezy te na stałe wpisały się do naszego kalendarza. Z roku na rok zajęcia cieszyły się rosnącym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców Trójmiasta, ale i turystów. Ciężko o tak dużą, zadaszoną powierzchnię, jak w Ergo Arenie. W dodatku ściśle współpracujemy ze szkółką Roll4Alll, której doświadczeni instruktorzy są do dyspozycji uczestników. Można więc nie tylko poszaleć, ale i podszlifować swoje umiejętności w wybranych aspektach jazdy - wyjaśnia Aleksandra Golec, specjalista ds. CSR/PR Ergo Areny.
Płyta główna Ergo Areny podzielona będzie na pięć stref:

  1. Strefa nauki jazdy (nauka od podstaw prowadzona przez instruktora i szkółki wrotkarskie).
  2. Strefa freestyle slalom - nauka jazdy między kubeczkami dla początkujących i zaawansowanych rolkarzy, pod nadzorem instruktora.
  3. Strefa nauki jazdy agresiv/urban - strefa dla średniozaawansowanych rolkarzy, którzy będą chcieli podnieść swoje umiejętności. Zajęcia będą prowadzone na podstawowych przeszkodach (poręcz, hopka, podest), pod nadzorem instruktora.
  4. Strefa jazdy szybkiej i rekreacyjnej - na obwodzie płyty głównej zostanie utworzony tor, po którym rolkarze będą jeździć w kółko w jednym kierunku (rotacyjnie). W tej strefie jazda odbywa się bez instruktora w rytmie muzyki.
  5. Strefa hokeja na rolkach - plac otoczony bandami do unihokeja, dodatkowo odgrodzony płotkami. Będą się na nich odbywać zajęcia dla dzieci z instruktorem, do dyspozycji dzieci będą kije hokejowe.


Zobacz film z jednej z poprzednich edycji "Rolkowiska"


Warsztaty będą rozpoczynać się o godz. 16. Po nich będzie można swobodnie pojeździć po płycie gdańsko-sopockiej hali, do godz. 19. Zajęcia planowane są na niedziele: 12, 19, 26 lipca oraz 9, 16 i 23 sierpnia.

- Wstęp jest bezpłatny, ale ze względu na wytyczne związane z pandemią koronawirusa, przynajmniej na pierwszych zajęciach jednorazowo na płycie może przebywać do 150 osób. Nie będzie też możliwości wypożyczenia sprzętu. Oprócz tego zachowamy cały szereg wytycznych sanitarnych - wyjaśnia Aleksandra Golec.
Szczegółowy regulamin zajęć oraz komplet wytycznych sanitarnych jest dostępny na stronie Ergo Areny.

Sponsorami strategicznymi cyklu są Miasto Gdańsk oraz Miasto Sopot.