Zaczynamy treningi od zera. W każdą niedzielę przy molo w Brzeźnie

6 marca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Trójmiasto obroniło mistrzostwo Polski w palanta. Możesz dołączyć do treningów


W niedzielę o godz. 9 rozpocznie się kolejny sezon marszobiegów Run Beach Morning. Bezpłatne zajęcia to propozycja skierowana zwłaszcza do osób, które są na bakier z aktywnością fizyczną i chcą to zmienić. - U nas można zacząć dosłownie od zera - zapewnia trener Adam Zagórski. Proponowany trening to rozgrzewka, pokonanie około 1,5 km oraz rozciąganie.Przeczytaj więcej o inicjatywach dla aktywnych Adama ZagórskiegoZajęcia Run Beach Morning odbywać się będą co niedzielę od 10 marca do 25 sierpnia. Za każdym razem uczestnicy będą spotykać się na molo w Brzeźnie. Tam rozpoczynać będą marszobieg po plaży w stronę Sopotu, ok. 1,5 km w jedną stronę i drugie tyle z powrotem. Całość będzie poprzedzona rozgrzewką i zostanie zakończona wspólnym rozciąganiem. W chłodniejsze dni uczestnicy przenoszą się na ścieżki Parku Reagana.

- Pięć minut truchtu, pięć minut marszu. Intensywność będzie dostosowana tak, aby absolutnie każdy mógł sobie z nią poradzić. Zapraszam zwłaszcza tych, których aktywność fizyczna jest na poziomie zerowym. Są różne zajęcia z marszobiegów, na których szybko okazuje się, że tym najsłabszym jest jednak za ciężko. Gwarantuję, że na Run Beach Morning tak nie będzie - mówi Adam Zagórski, trener personalny i pasjonat biegania, który jest inicjatorem zajęć pod patronatem Gdańskiego Ośrodka Sportu w ramach projektu "Aktywuj się".
- Wyznacznikiem jest dla mnie gwar wśród grupki, którą prowadzę. Jeśli słyszę, że uczestnicy nie rozmawiają między sobą, zmniejszamy tempo - dodaje.

Przeczytaj jak wcześniej pisaliśmy o Run Beach MorningZajęcia mają nie tylko pomóc wykonać pierwszy krok w stronę aktywności, ale i integrować uczestników.

- Nie bójcie się, że nikogo nie znacie. Na starcie zbijamy wszyscy piątki. Niezależnie od wieku, każdy szybko znajdzie się w "klimacie" - zachęca Zagórski.
Pierwsza edycja Run Beach Morning w 2017 roku połączona była ze zbiórkami charytatywnymi na asystor kaszlu dla Pomorskiego Hospicjum. Druga pomogła wysłać na turnus rehabilitacyjny chorą Tatianę. Tegoroczna edycja za zadanie ma promować zatrudnianie osób z zespołem Downa.

- W tym roku nie zbieramy pieniędzy, a promujemy ideę. Wielu ludzi podchodzi wciąż sceptycznie do zatrudniania osób z zespołem Downa. Chcemy szerzyć świadomość, że ci, którzy przeszli ścieżkę rehabilitacyjną, są zdolni do pracy - wyjaśnia Adam Zagórski.