Runmageddon. Ekstremalny bieg w parku Reagana 28-29 września

24 września 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Damian Konwent

W dniach 28-29 września w gdańskim parku Reagana odbędzie się kolejna trójmiejska edycja biegu Runmageddon. Na liście startowej ekstremalnego wyścigu jest już ponad 3 tys. osób. Start zaplanowany jest na godz. 7:10 w sobotę i w niedzielę o godz. 8:40. Koszt udziału wynosi od 59 do 249 zł w zależności od formuły. Zapisy trwają do piątku, godz. 14. Dla spóźnialskich ceny w dniu zawodów wzrosną nawet o 51 zł.Runmageddon 2019 w Gdyni - relacjaRunmageddon to cykl biegów przeszkodowych w Europie, który już od prawie pięciu lat szlifuje charaktery dziesiątek tysięcy uczestników, którzy na trasach w całej Polsce pokonują kolejne przeszkody i własne słabości. To przygoda zarówno dla amatorów walki z przeszkodami konstrukcyjnymi na wymagającej trasie, jak i dla bardziej zaawansowanych, preferujących surowy off-road i wyzwania stawiane przez nieugiętą naturę.

Bieg rozpocznie się w sobotę o godz. 8:10. Wówczas na linii startu staną zawodnicy serii Elite formuły Rekrut (6 km + 30 przeszkód), czyli ci, którzy będą rywalizować o specjalne nagrody i miejsca na podium. Następnie od godz. 8:30, co 15 minut, aż do 13:30 na trasę wybiegną uczestnicy formuły Open, by wspólnymi siłami pokonać trudności przygotowane przez organizatorów. Od godz. 15:30 do 16:30 trwać będą starty biegu najchętniej wybieranego przez początkujących, czyli Intro, którego trasa wynosi trzy kilometry i wyposażona jest w 15 przeszkód. W międzyczasie, w strefie Kids, trwać będzie zabawa dla młodszych sportowców. Od godz. 10 do 13:40 na kilometrowej trasie z dziesięcioma przeszkodami szaleć będą dzieci w wieku 4-11 lat.

Niedziela zaś stanie pod znakiem Classica (12 km + 50 przeszkód). Zmagania rozpocznie ponownie seria Elite o godz. 8:40, a od 9 wyruszy fala Open. Ostatni uczestnicy przekroczą linię startu o 11. Druga połowa dnia należeć natomiast będzie do rodzin i dzieci. Podobnie jak dzień wcześniej między 10 a 13:40 z ekstremalnym wzywaniem zmierzą się najmłodsi. Młodzież w wieku 12-15 lat pokaże siłę i charakter w seriach o 14, 14:15 i 14:30. Czekają na nich dwa kilometry fantastycznej zabawy z piętnastoma przeszkodami. Od 15:30 ruszy z kolei formuła Family (2 km + 15 przeszkód), dedykowana rodzicom, którzy wraz z dziećmi chcą podjąć sportowe wyzwanie.

Runmageddon Trójmiasto 2019 naszymi oczami- Tegoroczny Runmageddon w Gdańsku odbędzie się w podobnym klimacie co ubiegłoroczna edycja. Trasa biegów będzie prowadziła przez park, plażę i morze. Szczególnie ten ostatni etap będzie emocjonujący, bowiem przygotowaliśmy jednokilometrową przeprawę z obciążeniem. Dodatkowego kolorytu doda z pewnością jesienna aura - mówi nam Klaudia Sajdak, jeden z organizatorów.

Runmageddon 2018 w Gdańsku - relacjaPodczas ekstremalnego biegu z przeszkodami będzie można zmierzyć się z wieloma katorżniczymi przeszkodami Runmageddonu. Uczestnicy staną twarzą w twarz z Multi rigiem, czyli trzyczęściową konstrukcją. Jedna z nich, zwana kulki, to koszmar runmageddończyków. Bardzo niewygodna w trzymaniu powoduje, że dłonie wręcz się z niej ześlizgują. Sen z powiek spędzi także Kołkosznikov, czyli pionowa ściana, którą należy pokonać przy użyciu jedynie dwóch kołków. Nie lada utrudnienie stanowi fakt, że należy to uczynić rękoma, nie można pomagać sobie nogami.

Nie zabraknie także atrakcji dla fanów wspinaczki - oprócz tradycyjnych ścianek o różnej wysokości uczestnicy zmierzą się ze ścianą z łańcuchów, na której liczyć będzie się siła uchwytu. Z kolei na amatorów bardziej "przyziemnych" przeszkód czekać będą zasieki prowadzące prosto do morza. Wody nie zabraknie także w ukochanej przez wielu uczestników Lodowej No Frost by Haier.

Zobacz naszą relację z pierwszych zmagań w parku Reagana


Zapisów można dokonywać pod adresem www.runmageddon.pl. Elektroniczne zapisy zostaną zamknięte w piątek o godz. 14. Udział w biegu Rekrut kosztuje 199 zł, Intro - 149 zł, Classic - 249 zł, Kids - 39 zł, Junior - 59 zł. Dla grup zorganizowanych przewidziano zniżki. Przy zakupie wejściówek dla 5-9 osób można otrzymać rabat w wysokości 20 zł na kolejne zawody w 2019 roku i podobnie jest przy grupie 10 i więcej osób. Wówczas można otrzymać rabat 40 zł. Zapisać można się również na miejscu w dniu zawodów, jednak wtedy ceny wzrosną o 21 zł (Intro) i o 51 zł (Rekrut i Classic).

- Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Co roku rywalizacja odbywa się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W ubiegłym roku w 20 wydarzeniach wystartowało blisko 79 tys. osób, w tym 67 tys. dorosłych i 12 tys. dzieci. Warto dodać, że jesteśmy też już w Afryce czy Azji, a to dopiero początek - informują organizatorzy.

Runmageddon - przeszkodyPakiety startowe można odbierać w biurze zawodów, które znajduje się na terenie parku Reagana przy ul. Lecha Kaczyńskiego. Otwarte jest w piątek w godz. 16-20, w sobotę w godz. 6:30-13:30 i 14-17:30 oraz w niedzielę w godz. 7:30-11 i 14-16.

Na terenie miasteczka pojawi się wiele atrakcji przygotowanych z myślą o uczestnikach oraz ich wiernych kibicach. Do dyspozycji będzie miasteczko festiwalowe, strefa challenge z nagrodami, a także będzie możliwość podziwiania najbardziej widowiskowych przeszkód i zmagań uczestników. Wstęp do strefy kibica jest bezpłatny.

Zobacz naszą relację ze zmagań na plaży w Orłowie w 2018 roku

Opinie (81) 8 zablokowanych

 • znowu część parku będzie zryta :( (1)

  • 50 8

  • Już cała plaża jest zaśmiecona

   i zryta...

   • 9 4

 • Nuda dla korpoludkow.. (1)

  • 52 7

  • aha

   • 0 1

 • (3)

  I znowu uczestnicy tego wydarzenia będą zaspokajać swoje potrzeby fizjologiczne pod blokami okolicznych mieszkańców? Znowu zdewastują wszystkie trawniki i zostawią przeogromny chlew, którego organizatorzy nie raczą posprzątać?! Znowu będą darli m*rdy przez megafony od 6 rano do 23 wieczorem?! Stanowczo mówię nie!

  • 56 11

  • (1)

   Tak, wys*am się jutro pod twoim balkonem

   • 6 5

   • No to spodziewaj się siebie na YouTube

    • 1 2

  • Ale jesteś stanowczy WOW. Zaimponowałeś mi teraz wąski.

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.