Rusz się! Adam Zagórski i treningi Soldier OCR w Teatrze Leśnym

20 czerwca 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski

Co wtorek o godz. 18 Adam Zagórski zaprasza do Teatru Leśnego zobacz na mapie Gdańska na 2-godzinne zajęcia przeszkodowej grupy treningowej Soldier OCR z militarnym sznytem. - To propozycja dla bardziej zaawansowanych osób, które szykują się do zawodów w biegach przeszkodowych - mówi bohater cyklu "Rusz się!". Ostatnio pisaliśmy o Pawle Gutralu, a 4 lipca przedstawimy Irka Żaka i jego bezpłatne treningi na plaży.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluW naszym cyklu opisującym zajęcia aktywizujące mieszkańców Trójmiasta, Adam Zagórski gościł już dwukrotnie. Trudno się dziwić, skoro pochodzący z Mroczna gdańszczanin to chodzący, a właściwie biegający wulkan energii. Jako trener personalny stara się zaszczepić pasję do sportu, co rusz angażując się w nowe inicjatywy.

Jego najnowszy pomysł to treningi Soldier OCR. 2-godzinne zajęcia odbywają się co wtorek o godz. 18 w Teatrze Leśnym. Przygotowują do przeszkodowych biegów OCR, ale w odróżnieniu od wielu wcześniejszych projektów, ten jest skierowany do osób, które są już na określonym poziomie wytrenowania.

- Jest sporo zajęć dla początkujących, a z drugiej strony mamy zaawansowane grupy. Chciałem wyjść z czymś pośrednim. Powiedzmy, że to zajęcia skierowane do osób, które potrafią przebiec spokojnym tempem minimum 15 kilometrów rozmawiając i wykonać 10-sekundowy zwis na drążku - mówi Zagórski.
Celem zajęć jest przede wszystkim poprawa wydolności i siły biegowej, nauka bezpiecznych i szybkich zbiegów oraz praca nad siłą przedramion.

Treningi Soldier OCR. Tutaj zapiszesz się na zajęcia i zasięgniesz dodatkowych informacji- Teatr Leśny zobacz na mapie Gdańska idealnie sprzyja takim treningom. Teren jest zróżnicowany, pełen zbiegów i podbiegów, które możemy spotkać na zawodach. Na treningach stawiam też na ćwiczenia eksplozywne: wyskoki, podciąganie na drążkach, pompki czy rzuty drewnianym balem. Daję też rady, jakie ćwiczenia możemy przeprowadzać w domu, aby kontynuować to, co robimy na zajęciach - wyjaśnia Zagórski.
Zajęcia składają się z czterech części. Pierwszy kwadrans to rozgrzewka, a ostatni poświęcany jest na rozciąganie. Środkowe 90 minut to zestaw intensywnych ćwiczeń, a potem spokojne wybieganie z mocnym podbiegowym akcentem budującym siłę biegową. Całość ma militarny sznyt.

- Cały czas pokrzykuję i głośno motywuję uczestników. Nie chodzi jednak o jakieś chore ambicje. Dopasowuję intensywność do grupy. Jeśli widzę, że ktoś jest "dzikiem", daję mu dodatkowe ćwiczenia, a pozostali mogą w tym czasie go podgonić. Wyrównujemy poziom zmęczenia. Jest rygor, ale dbam o to, aby nikt nie zrobił sobie krzywdy - mówi Adam.
Wstęp na pierwsze zajęcia jest całkowicie bezpłatny. Później opłata wynosi 20 zł za trening lub 70 zł miesięcznie (cztery treningi). Treningi skierowane są wyłącznie do osób pełnoletnich. Maksymalna liczba uczestników to 30 osób. Na treningi można zgłaszać się za pośrednictwem grupy na portalu Faceboook.

W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE