Rusz się! Irek Żak i treningi Pro Challenge

21 listopada 2019, 7:00
Damian Konwent
Najnowszy artukuł na ten temat

Rusz się! Pierwszy taniec weselny i użytkowy również online

Ogólnorozwojowe treningi Pro Challenge oparte na ćwiczeniach obwodowych odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godz. 6:15 oraz we wtorki i czwartki o godz. 18 w Total Fitness. - Jednoczymy trójmiejskich sportowych świrów, bawiąc się sportem - mówi trener personalny Irek Żak, który w ramach Pro Challenge organizuje również wspólne morsowanie w soboty o godz. 13 przy sopockim barze Przystań. To kolejny bohater cyklu Rusz się! Poprzednio pisaliśmy o Natalii Wodyńskiej-Stosik - TriMama budzi Gdańsk, a 5 grudnia zaprezentujemy Tomasza Szczęsnego i bieganie po klifach.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluTreningi Pro Challenge to autorski pomysł Irka Żaka, który powstał przed czterema laty. Ma na celu jednoczenie trójmiejskiej społeczności poprzez aktywne treningi o dość dużej intensywności, ale dzięki wzajemnej motywacji nie jest ona odczuwalna. Grupę tworzą ludzie z taką samą pasją.

- Podczas zajęć głównie skupiamy się na ćwiczeniach ogólnorozwojowych. Są przeznaczone dosłownie dla wszystkich, a każdy wyznacza sobie rytm i obciążenie. Nasze spotkania z reguły polegają na wszechstronnym treningu obwodowym, który łączy w sobie ćwiczenia na redukcję tkanki tłuszczowej z ćwiczeniami wzmacniającymi wszystkie mięśnie ciała. Dzięki temu możemy wysmuklić sylwetkę, poprawić wytrzymałość czy zwiększyć siłę. Nie obciążamy mięśni ani stawów. Na każdej ze stacji przebywamy przez 40 sekund - mówi nam Irek Żak.
Zajęcia odbywają się w każdy dzień roboczy w siłowni Total Fitness. W poniedziałki, środy i piątki zaczynają się o godz. 6:15, a we wtorki i czwartki o godz. 18. Nie ma żadnych ograniczeń, a do grupy mogą dołączyć wszyscy, niezależnie od wieku i płci. Treningi trwają 60 minut i są w pełni darmowe.

- Chcemy zarażać innych aktywnością i budować sportową społeczność. Jednoczymy trójmiejskich sportowych świrów, bawiąc się sportem. Spotykamy się m.in wczesnym rankiem, co ma na celu zwiększanie samodyscypliny, by następnie mieć energię na cały dzień. Wzajemna motywacja i wyjątkowa atmosfera sprawia, że zajęcia są niepowtarzalne. Bardzo cieszę się, bo ludzie nawiązują tu znajomości na lata. Często spotykają się poza siłownią i zajęciami - tłumaczy prowadzący.
W ramach zajęć Pro Challenge, organizowane jest również wspólne morsowanie. Chętni spotykają się w każdą sobotę o godz. 13 przy sopockim barze Przystań, przy al. Wojska Polskiego, a następnie wchodzą do wody po udzieleniu im instruktażu oraz wszelkich porad. Warto zabrać ze sobą: ciepłą czapkę, rękawiczki, strój kąpielowy, ręczniki, strój sportowy na rozgrzewkę, bluzę sportową i kurtkę, które ułatwią przebranie się po wyjściu z wody, buty do wody, ciepły napój w termosie.

- Główne korzyści to zahartowanie ciała, poprawa układu immunologicznego i hormonalnego, zwiększenie odporności organizmu na choroby zimowe, poprawa wydolności układu sercowo-naczyniowego, lepsze ukrwienie skóry, podwyższone libido, lepsza regulacja i bardziej długotrwała produkcja ciepła, korzystne dostosowanie krążenia krwi, zmniejszenie objawów astmy i schorzeń reumatycznych, lepszy humor, samopoczucie i wystrzał endorfin, poprawa metabolizmu i przemiany materii, co jest prekursorem utraty tkanki tłuszczowej - tłumaczy.

Irek Żak jest trenerem personalnym od siedmiu lat. Pasjonuje się zdrowym i aktywnym trybem życia. Swoją wiedzę ciągle wzbogaca poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Wcześniej związany był z piłką ręczną, gdzie reprezentował barwy wielu ekstraklasowych klubów, w tym Wybrzeża Gdańsk.

- W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego zapraszam wszystkich i zachęcam do wspólnych treningów. Zarażam pozytywną energią i uśmiechem. Nigdy nie brakuje mi pozytywnego podejścia do życia. Jestem urodzonym optymistą. Zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę i staram się za wszelką cenę osiągnąć wyznaczone cele. Dzień bez treningu jest dla mnie dniem straconym. Moje motto: "Jeśli nie masz nastroju na trening, zmień nastrój" - informuje Irek Żak.
W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE
W jakich godzinach najchętniej chodzisz na siłownię?
11%

Przed godz. 8

17%

W godz. 8-12

2%

W godz. 12-16

55%

W godz. 16-20

9%

Po godz. 20

6%

Bez różnicy

zakończona

łącznie głosów: 53