Rusz się! Łukasz Marszałkowski i gimnastyka dla seniorów

18 lipca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Damian Konwent
Łukasz Marszałkowski wraz z grupą seniorów, z którymi odbywa zajęcia gimnastyczne Więcej zdjęć (10)

Łukasz Marszałkowski wraz z grupą seniorów, z którymi odbywa zajęcia gimnastyczne

fot. archiwum własne

Łukasz Marszałkowski wraz z grupą seniorów, z którymi odbywa zajęcia gimnastyczne

fot. archiwum własne

Gimnastyka dla seniorów cieszy się sporym zainteresowaniem na zajęciach Łukasza Marszałkowskiego. Skupiają się głównie na ćwiczeniach leczniczych i przeciwbólowych, a skierowane są do osób w wieku 50+. To kolejny bohater naszego cyklu Rusz się! Poprzednio pisaliśmy o Irku Żaku i jego treningach funkcjonalnych na plaży, za dwa tygodnie zaprezentujemy Magdalenę Szelezińską i zajęcia nordic walking.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluGimnastyka dla seniora to zajęcia skierowane głównie do osób w wieku 50+. Obejmują trening zdrowotny z elementami pilatesu, jogi, tai chi, aerobiku, szkoły zdrowych pleców, gimnastyki ogólnorozwojowej i relaksacji o średnim stopniu intensywności. Duży nacisk położony jest na ćwiczenia lecznicze i przeciwbólowe.

- Wspólne zajęcia nastawione są na poprawę samopoczucia. Przede wszystkim służą poprawie wydolności organizmu. Skupiamy się na kręgosłupie, a także wzmacniamy gorset mięśniowy i stawy, bowiem w tych okolicach można odczuwać ból w zaawansowanych wieku. Dzięki temu organizm pracuje lepiej, nie dochodzi do przeciążeń. Ruchem staramy się poprawić stan zdrowia - mówi Łukasz Marszałkowski, instruktor prowadzący zajęcia.

Sprawdź inne zajęcia prowadzone przez Łukasza MarszałkowskiegoInnymi pozytywnymi aspektami treningu mogą być ćwiczenia wzmacniające, umiarkowany trening przy dobrej muzyce, kameralne grupy, dobre towarzystwo, poprawa sprawności i zdrowia, lepszy metabolizm, waga w dół, poprawa humoru i samopoczucia.

- Zajęcia zakończone treningiem Jacobsona znanej jako progresywną relaksacją mięśni, który polega na wywołaniu napięć w mięśniach. Korzyści płynące z tego treningu, to przeciwdziałanie stanom lękowym, poprawa snu, polepszenie pracy narządów wewnętrznych. Seniorzy bardzo cenią sobie tę część zajęć - dodaje instruktor.


Ćwiczenia odbywają się w poniedziałki o godz. 9:30 w Hali Sztuk Walki zobacz na mapie Gdańska przy ul. Traugutta, a także we wtorki o godz. 9 w sali do aerobiku przy pływalnizobacz na mapie Gdańska przy ul. Chałubińskiego.

Prowadzone przez profesjonalnego instruktora, absolwenta AWFiS zajęcia są w pełni darmowe w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku". Nie ma prowadzonych zapisów, a przyjść może każdy. Ważne, by pamiętać, że w poniedziałki zajęcia prowadzone są boso w grupie dla 50 osób. We wtorki natomiast maksymalna liczba wynosi 30.

Sprawdź, z których pływalni w okresie letnim można korzystać- Najważniejsze jest, by przyjść i spróbować. Nasze zajęcia cieszą się dużym zainteresowaniem, ale niektórzy mają obawy przed przyjściem. Trzeba przełamać tę barierę i wówczas poczujemy, że to świetna zabawa, która ma również pożyteczne aspekty. Otwarcie podchodzę do zajęć, by zainteresowani czuli się na nich swobodnie - kończy Łukasz Marszałkowski.
Idąc na ćwiczenia powinniśmy zabrać ze sobą strój sportowy niekrępujący ruchu, a także butelkę wody oraz mały ręcznik. Karimaty i sprzęt do ćwiczeń są dostępne na miejscu

W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE

Opinie (11) 3 zablokowane

 • Super sprawa !!

  • 10 1

 • Super pomysł (1)

  Super pomysł dla seniorów! Będę chodzić w poniedziałek. Buty juz mam z Kosakowa

  • 4 2

  • W poniedziałek

   ćwiczysz bez obuwia!

   h-alka

   • 1 0

 • Szkoda

  że godziny raczej nie skierowane dla osób pracujących

  • 10 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.