Rusz się! Magdalena "Mania" i Animal Flow. Obudź zwierzęcą naturę

26 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Rusz się! Pierwszy taniec weselny i użytkowy również online

Trening bazujący na ćwiczeniach kalistenicznych i naturalnych ruchach zwierząt, a do tego elementy treningu siłowego, akrobatyki, capoeiry oraz jogi. To Animal Flow, czyli zajęcia na świeżym powietrzu, na które co niedzielę zaprasza w Gdańsku Magdalena "Mania" Poborca. To kolejna bohaterka cyklu Rusz się! Poprzednio prezentowaliśmy Magdę Kurpisz-Kasprzak, a za dwa tygodnie napiszemy o Adamie Zagórskim, który łączy treningi na świeżym powietrzu z działaniem charytatywnym.Magdalena "Mania" Poborca od dziecka związana jest ze sportem i tańcem. Od dwunastu lat pracuje jako instruktor fitness i trener personalny. Na co dzień związana jest trójmiejskim klubem City Fit i Omega Fitness & Gym w Luzinie.

Własnym sumptem prowadzi natomiast zajęcia Animal Flow na świeżym powietrzu. Co niedzielę zaprasza o godz. 10:30 do parku im. Jana Pawła II w Gdańsku. Okazyjnie zajęcia przenoszone będą w inne miejsca: trójmiejskie plaże, parki i lasy. Koszt udziału w godzinnych zajęciach wynosi 20 zł. Do treningu potrzebny jest jedynie wygodny strój.

- Ćwiczymy na boso, bez mat i sprzętu. Animal flow to trening oparty o ćwiczenia kalisteniczne oraz naturalne ruchy zwierząt. Obciążeniem jest wyłącznie ciężar własnego ciała. Twórcą programu jest Mike Fitch, a jego inspiracja do stworzenia tego systemu pochodzi z czasu, który spędził z różnymi dyscyplinami w zakresie treningu z masą własnego ciała, w tym z gimnastyką, parkour, breakdance i staniem na rękach. Chciał czegoś, co poprawiłoby funkcjonalność "ludzkiego zwierzęcia", pomagając uczestnikom stać się lepszymi "moverami" - wyjaśnia "Mania".
Trening zawiera w sobie elementy treningu siłowego, akrobatyki, a nawet capoeiry oraz jogi. Łączy je wszystkie w płynny, taneczno-gimnastyczny ruch, tzw. flow (z angielskiego "przepływ").

- Ruch Animal Flow skupia się na sile, elastyczności i kontroli ciała w różnych wymiarach - wprowadza do fitnessu niezbędny, często zapomniany element, świadomość własnego ciała, która według mnie łączy umysł z mięśniami, a dzięki świadomości ciała jesteśmy w stanie świadomie kontrolować nasze ruchy unikając urazów i bólu - mówi Magdalena, która ma w planach organizację warsztatów w najpiękniejszych miejscach w całej Polsce.
Na jedyne takie zajęcia prowadzone w Trójmieście na świeżym powietrzu może przyjść każdy, niezależnie od wieku. Co ważne, program zawiera elementy ćwiczeń wzmacniających i stabilizujących kręgosłup. Wielopłaszczyznowe ruchy rzutują na większą świadomość pracy z ciałem. Trening poprawia mobilność, elastyczność, stabilność, siłę, wytrzymałość oraz koordynację nerwowo-mięśniową.

Limit uczestników każdego treningu do 20 osób. Szczegółowych informacji można zasięgnąć bezpośrednio u Magdy poprzez e-mail magdalena.poborca@gmail.com lub pod numerem telefonu 503-158-463.