Rusz się! Magdalena Szczepańska i Inkubator Biegania w Ergo Arenie

13 lutego 2020, 7:00
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Rusz się! Pierwszy taniec weselny i użytkowy również online

Wielokrotna mistrzyni Polski w wieloboju lekkoatletycznym Magdalena Szczepańska zaprasza na treningi Inkubator Biegania w Ergo Arenie. Co sobotę o godz. 9 prowadzi bezpłatne zajęcia, które mają nauczyć, jak biegać zdrowo i robić postępy z uwzględnieniem pracy nad całym ciałem. To kolejna bohaterka cyklu Rusz się! Poprzednio pisaliśmy o Dawidzie Susickim i treningach street workout. 27 lutego zaprezentujemy Magdalenę Michiej-Tołstyko i zajęcia pilates.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluInkubator Biegania w Ergo Arenie, to zajęcia w ramach cyklu bezpłatnych imprez społecznych dla mieszkańców prowadzonych z inicjatywy Ergo Areny. Jednocześnie przynależą do miejskiego projektu "Aktywuj się w Gdańsku" i obejmują cotygodniowe treningi na świeżym powietrzu dla amatorów i miłośników biegania o zróżnicowanym poziome zaawansowania. Celem zajęć jest edukacja oraz przekazywanie merytorycznej wiedzy jego uczestnikom z zakresu metodyki biegania, właściwej diety i profilaktyki urazów.

W każdą sobotę o godz. 9 uczestnicy zbierają się przy wejściu głównym (A1). Treningi prowadzi Magdalena Szczepańska. Pochodząca z Zielonej Góry trenerka lekkiej atletyki i przygotowania motorycznego od prawie 20 lat mieszka w Gdańsku, gdzie jako zawodniczka AZS AWF uprawiała wielobój.

Na koncie ma m.in. drugie miejsce w Pucharze Europy w siedmioboju indywidualnie i drużynowo (2004 rok), 6. miejsce w halowych mistrzostwach Europy (2002), cztery tytuły mistrzyni Polski w siedmioboju i trzy tytuły halowej mistrzyni kraju w pięcioboju. Po zakończeniu kariery zajęła się pracą trenerską - prowadzi nie tylko zajęcia lekkoatletyczne, ale ogólnorozwojowe, biegowe i z aqua aerobiku.

- Zajęcia są bezpłatne i otwarte dla wszystkich chętnych, dla małych i dużych. Dla każdego znajdziemy równowagę. Bieganie to najtańszy sport, w którym nic nas nie ogranicza. Nie potrzebujemy karnetów, nie zważamy na ograniczenia godzin, czy jakiś obiekt jest otwarty czy nie. Nasze treningi biegowe łączymy z zajęciami w sali, bo kluczem jest to, aby nauczyć biegaczy amatorów, że aby robić postępy, muszą wzmocnić cały układ ciała - wyjaśnia trener Szczepańska.

Inkubator Biegania w Ergo Arenie - bieżące informacje- Dysproporcje często są ogromne, zwłaszcza że wielu ludzi decyduje się na bieganie po długiej przerwie bez aktywności fizycznej. Dlatego pracujemy na różnych płaszczyznach: biegamy w interwale, robimy skipy, uczymy się pracy rąk i prawidłowego oddychania, a do tego korzystamy z sali, gdzie wzmacniamy ręce, nogi i inne partie ciała - dodaje była lekkoatletka.
Zazwyczaj treningi trwają ponad godzinę do 90 minut, a grupa średnio liczy kilkanaście osób. W trakcie zajęć pokonują one dystans od 5 do 8 km, nie tylko wokół Ergo Areny, ale i wykorzystując pobliskie, miękkie ścieżki czy schody. Uczestnicy, którzy regularnie pojawiają się na treningach, mogą liczyć na indywidualne rozpiski, które pomogą im czynić postępy w tygodniu.

- Cel zajęć to nauczyć się biegać tak, aby to bieganie było zdrowe. Poza tym w grupie raźniej - zachęca Szczepańska.
Prowadzone przez nią zajęcia to nie wszystko. Inkubator Biegania w Ergo Arenie to także cykl wykładów prowadzonych przez trenera przygotowania fizycznego Mariusza Golińskiego. Odbywają się one w drugi lub trzeci czwartek miesiąca o godz. 19 w sali wykładowej (C1) i trwają 90 minut. Ponadto stali uczestnicy grupy mają możliwość skorzystania z usług fizjoterapeutycznych i diagnostycznych oferowanych przez Rehasport Clinic.

W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE