Rusz się! Mama, Tata i Ja - rodzinne zajęcia z Katarzyną Wojterą

24 października 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Damian Konwent

Katarzyna Wojtera prowadzi darmowe zajęcia dla świeżo upieczonych rodziców i ich pociech. Ćwiczenia odbywają się w czwartki o godz. 10 w sali fitness Gdyńskiego Centrum Sportu w Gdyni. - Treningi obejmują naukę prawidłowego oddechu, elementy core, ćwiczenia interwałowe czy wzmacniające - mówi instruktorka, kolejna bohaterka cyklu Rusz się! Poprzednio pisaliśmy o Andrzeju Malkiewiczu i japońskiej szermierce, a 7 listopada zaprezentujemy Natalię Wodyńską-Stosik i zajęcia na świeżym powietrzu TriMama Budzi Gdańsk.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluGłównym założeniem darmowych zajęć "Mama, Tata i Ja" jest przede wszystkim pogłębienie więzi między rodzicami a dzieckiem, wymiana doświadczeń pomiędzy mamą i tatą oraz kontakt malucha z rówieśnikami.

- Niezależnie od poziomu sprawności fizycznej oraz umiejętności ruchowych ćwiczenia przeznaczone są dla rodziców z dzieckiem. Obejmują one naukę prawidłowego oddechu, elementy core treningu, ćwiczenia interwałowe czy wzmacniające. Skupiamy się również na mięśniach dna miednicy, a także nauce efektywnego angażowania i rozluźniania tej partii - mówi nam prowadząca Katarzyna Wojtera.
Cykliczne zajęcia odbywają się w każdy czwartek o godz. 10 w sali fitness Gdyńskiego Centrum Sportu. Godzinne treningi z ramienia Gdyńskiego Poruszenia są w pełni darmowe.

- Przykładowe ćwiczenia to wznosy bioder, przysiady. Do każdej z pań staram się podchodzić indywidualnie, stąd prowadzę zajęcia w maksymalnie 20-osobowych grupach. Ponadto wprowadzam również ćwiczenia oddechowe i rozluźniające - dodaje.
- Staram się uświadamiać kobiety, że dojście do pełnej sprawności po porodzie nie jest proste. Większość kobiet szybko chce uprawiać dyscypliny, które niekoniecznie są dla nich wskazane. W związku z tym chcę również propagować tematykę mięśni dna miednicy, o której mówi się coraz więcej, ale jeszcze za mało. Mimo to świadomość pań jest coraz większa. Warto jednak dodać, że wciąż jest nad czym pracować - tłumaczy.

Halloween - zabawy dla dzieci w TrójmieścieKatarzyna Wojtera jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Pochodząca z Sępólna Krajeńskiego instruktorka zagadnieniami dotyczących mięśni dna miednicy i aktywnością fizyczną kobiet w ciąży interesowała się już na studiach. Takie zagadnienie było zresztą przedmiotem pracy magisterskiej 29-latki.

- Specjalizuję się w formach prozdrowotnych. Na co dzień pracuję jako instruktor/trener osobisty. Prowadzę również warsztaty. Staram się szerzyć wiedzę nie tylko o mięśniach dna miednicy, ale również na temat prawidłowych nawyków dnia codziennego. Naprawdę niewiele trzeba, aby zachować zdrowie na długie lata - podsumowuje.
W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE

Opinie (5) 6 zablokowanych

 • Świetne połączenie, legginsy do skarpetek.

  • 5 7

 • Super termin, czwartek godz.10! (2)

  • 3 3

  • O co ci chodzi?Termin,jak termin, dla bezrobotnych i emerytów.

   • 1 0

  • Termin odpowiedni dla marek i babć.

   One nie pracują, rundę po galerii handlowej mogą zaliczyć w innych godzinach.

   • 1 0

 • Wystarczyłoby odprowadzać dzieci pieszo, z nie wjeżdżać samochodem do samej szatni!

  Tyle, że wcześniej powinni rodzice udać się do psychiatry.

  • 1 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.