Rusz się! Michał Bogdziewicz i treningi Gravelondo

19 grudnia 2019, 7:00
Damian Konwent
Najnowszy artukuł na ten temat

Rusz się! Pierwszy taniec weselny i użytkowy również online

Michał Bogdziewicz co sobotę o godz. 9:30 zaprasza na wspólne wyprawy rowerowe Gravelondo. Z grupą liczącą około 70 osób pokonuje od 40 do 70 km, bez względu na warunki pogodowe. Zbiórka przy serwisie rowerowym DropBikes - Im trudniej, tym lepiej. Nie sztuką jest wykonać taki trening latem. Osoby jeżdżące zimą radzą sobie znacznie lepiej na rowerach szosowych w trakcie sezonu - mówi nam były zawodowy kolarz. To kolejny bohater cyklu Rusz się! Poprzednio pisaliśmy o Tomaszu Szczęsnym i bieganiu po klifach, a 2 stycznia zaprezentujemy Marcina Kotłowskiego i treningi path ocr.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluMichał Bogdziewicz zdobył kolarskie doświadczenie dzięki wieloletniej karierze zawodowej, setkach wyczerpujących startów, tysiącach pokonanych kilometrów i dzięki profesjonalistom, którzy mu towarzyszyli. Przez lata odnosił sukcesy zarówno w Polsce, jak i za granicą. Karierę zawodową zakończył w 2005 roku, ale postanowił pozostać w świecie "dwóch kółek".

Przez całą zimę organizuje cykl bezpłatnych treningów kolarskich po to, aby wspólnie "kręcić" w terenie, poznając przy tym nowe, nieznane zakątki Kaszub. Dwu-, trzygodzinne wycieczki realizowane są tylko po drogach szutrowych, czasami polnych, sporadycznie są to odcinki szosowe, jednak zdecydowanie poza drogami o wzmożonym ruchu samochodów.


- Początkowo treningi były przeznaczone dla kilku moich zawodników, ale w pewnym momencie zdecydowałem otworzyć się na zewnątrz. Z każdym rokiem przybywa osób, do tego stopnia, że musiałem podzielić chętnych na trzy grupy z podziałem na poziom zaawansowania, z myślą o komforcie i bezpieczeństwie. Przyjeżdżają do nas zawodnicy z całej Polski, by sprawdzić i poznać nasze tereny. Treningi mają przede wszystkim na celu dobrą zabawę, a przy okazji budowanie formy na nowy sezon - mówi nam Michał Bogdziewicz.

Gravelondo 2019 - cykl treningów przełajowychPrzejażdżki zaczynają się w każdą sobotę o godz. 9:30. Grupa rusza spod serwisu rowerowego DropBikes w Gdańsku-Osowa, przy ul. Barniewicka 110. Po wszystkim można poczęstować się herbatą, ciastkiem oraz sprawdzić stan swojego roweru. Na miejscu jest parking samochodowy. Do treningów preferowane są rowery gravelowe, przełajowe oraz inne posiadane.

- Staram się odkrywać i wytyczać nowe trasy. Zainteresowani mogą je pobrać na swoje urządzenia w piątek, by móc zorientować się, jak będzie wyglądał kolejny dzień. Pokonujemy dystanse od 40 do 70 kilometrów. Muszę przyznać, że to nie jest płaski teren, bo w pionie to prawie 1 tys. metrów, zatem widać, że musimy mierzyć się z wieloma podjazdami i "hopkami" - dodaje.


Pora roku nie jest przypadkowa. Przejażdżki organizowane są bez względu na warunki. Zainteresowanym towarzyszą deszcz czy mróz, a i tak co sobotę pojawia się około 70 osób. Wciąż mogą dołączać kolejni.

- Im trudniej, tym lepiej. Nie sztuką jest wykonać taki trening latem. Osoby jeżdżące zimą radzą sobie znacznie lepiej na rowerach szosowych w trakcie sezonu. Często jeździmy po grząskich terenach, więc taki rajd wymaga dobrej techniki i koordynacji. To świetna szkoła, po zimie każdy jest silniejszy i inaczej czuje rower - tłumaczy Bogdziewicz.
- Będąc pasjonatem i zawodnikiem, wiem, jak ważna jest motywacja. Często nasz zapał kończy się po kilku treningach. Jesteśmy znużeni, obolali i stwierdzamy, że dana dyscyplina nie jest dla nas. Pamiętajmy, że każdy znajdzie odpowiednią grupę dla siebie. Na treningach pojawia się coraz więcej kobiet. Cieszę się, że ludzie tak licznie pojawiają się co sobotę. To wzajemnie wszystkich nakręca - podsumowuje.

Michał Bogdziewicz - strona internetowaW CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE