Rusz się! Plażowe treningi funkcjonalne z Irkiem Żakiem

4 lipca 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Damian Konwent

Wraz z nadejściem lata na gdańskiej plaży w Brzeźnie możesz wziąć udział w treningu funkcjonalnym w formie zabawy. W myśl hasła "w zdrowym ciele zdrowy duch" Irek Żak w każdą sobotę o godz. 12 do końca sierpnia prowadzi 45-minutowe zajęcia, które mają na celu poprawę naszej kondycji fizyczno-psychicznej. Ostatnio pisaliśmy o Adamie Zagórskim i jego zajęciach soldier OCR. 18 lipca przedstawimy Łukasza Marszałkowskiego i treningi dla seniorów.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluTreningi o charakterze funkcjonalnym w formie zabawy prowadzone są przez Irka Żaka. Odbywają się w każdą sobotę do końca sierpnia o godz. 12 na gdańskiej plaży w Brzeźnie przy molotece zobacz na mapie Gdańska. Trwające 45 minut zajęcia są w pełni darmowe, a udział w nich mogą wziąć wszyscy - młodsi, starsi, kobiety, mężczyźni, miejscowi i turyści.

- Podczas cyklicznych zajęć głównie wykorzystujemy własny ciężar ciała. Wykonujemy zwroty z użyciem wielu elementów zarówno prostych, jak i nieco trudniejszych. Wzajemna motywacja sprawia, że intensywność zajęć jest nieodczuwalna. Treningi nastawione są na utratę tkanki tłuszczowej, ale także kształtowanie sylwetki poprzez budowanie tkanki mięśniowej - mówi nam Irek Żak, prowadzący.
Zajęcia na gdańskiej plaży odbywają się już czwarty rok z rzędu. Na każdym pojawia się grupa 20-30 osób, choć tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń. Ich celem jest budowanie sportowej społeczności. Niezależnie od wieku i płci ma zarażać aktywnością fizyczną wszystkich.

- Jednoczymy trójmiejskich sportowych świrów bawiąc się sportem. Jesteśmy otwartą grupą, spotykającą się latem na piasku, ale także w różnych trójmiejskich klubach fitness, obiektach sportowych, a zimą wchodząc do lodowatej wody. To atrakcja dla ludzi, którzy chcą wyjść z domu, ale nie mają z kim. Wzajemna motywacja i wyjątkowa atmosfera sprawia, że zajęcia są niepowtarzalne - dodaje.
Ponadto zajęcia mają po części na celu zwalczać problem otyłości, który jest popularny w naszym kraju, oraz pomagać zwalczać urazy mięśniowo-przykurczowe, które coraz częściej pojawiają się przez siedzący tryb pracy.

Irek Żak jest trenerem personalnym od siedmiu lat. Pasjonuje się zdrowym i aktywnym trybem życia. Wciąż dąży do perfekcji i uwielbia, jak coś się dzieje. Podczas treningów dużą uwagę zwraca na technikę wykonywanych ćwiczeń. Swoją wiedzę ciągle wzbogaca poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach i szkoleniach. Wcześniej związany był z piłką ręczną, gdzie reprezentował barwy wielu ekstraklasowych klubów, w tym Wybrzeża Gdańsk.

- Zarażam pozytywną energią i uśmiechem. Nigdy nie brakuje mi pozytywnego podejścia do życia. Jestem urodzonym optymistą. Zawsze stawiam sobie wysoko poprzeczkę i staram się za wszelką cenę osiągnąć wyznaczone cele. Dzień bez treningu jest dla mnie dniem straconym. Moje motto: "Jeśli nie masz nastroju na trening, zmień nastrój" - informuje Irek Żak.
Po każdych ćwiczeniach, w zależności od upodobań, grupa wchodzi do morza, by się ochłodzić. Zalecane jest, by na treningi zabierać ze sobą butelkę wody oraz ręcznik.

- W zdrowym ciele zdrowy duch, dlatego zapraszam wszystkich i zachęcam do wspólnych treningów. Każde ćwiczenia odmładzają, dlatego liczę, że spotkamy się w najbliższą sobotę - zachęca prowadzący.
W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE
Jakie miejsce do letniego treningu wybierasz najczęściej?
6%

plaża

6%

park

40%

siłownia

20%

las

28%

dom

zakończona

łącznie głosów: 88

Opinie (19) 2 zablokowane

 • Opinia została zablokowana przez moderatora

 • Bardzo ciekawy artykuł, wspaniale żyje się w trójmieście, treningi funkcjonalne pochwalam

  artykuł ciekawy bardzo, najbardziej lubię o treningach funkcjonalnych lubię czytać.

  • 7 6

 • Fajny artykuł. (1)

  Lokowanie produktu jest, telefony już dzwonią.

  • 8 3

  • Ciekawe...

   Lokowanie produktu? Zajęcia Irka w sobotę na plaży są bezpłatne i każdy może do nich dołączyć. A w promowaniu ruchu na świeżym powietrzu nie widzę nic złego :)

   • 2 11

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.