Rusz się! Zumba gold i zumba fitness z Anną Cegłowską

12 września 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent
Najnowszy artukuł na ten temat

Rusz się! Pierwszy taniec weselny i użytkowy również online

Zumba to jedna z najpopularniejszych form fitnessu. Taneczne zajęcia Anny Cegłowskiej prowadzone są w grupach z podziałem na intensywność, zatem każdy znajdzie dla siebie odpowiednie miejsce. Zumba gold i zumba fitness odbywają się w poniedziałki o godz. 20:30 i w czwartki o godz. 19 w hali przy ul. Kołobrzeskiej. Ćwiczenia są bezpłatne. Poprzednio pisaliśmy o Kubie Gawle i zajęciach szermierki historycznej. Za dwa tygodnie zaprezentujemy treningi hokeja pod wodą z Marcinem Olszewskim.Sprawdź wszystkich bohaterów cykluAnna Cegłowska jest instruktorką zumby już od 10 lat. Była prekursorką, jeśli chodzi o tę formę aktywności fizycznej w Trójmieście, bowiem jest pierwszą na Pomorzu instruktorką zumba fitness. Obecnie prowadzi bezpłatne zajęcia o różnej intensywności. Mowa o zajęciach zumba gold i zumba fitness. Ćwiczenia odbywają się przy współpracy z Gdańskim Ośrodkiem Sportu w ramach programu "Aktywuj się w Gdańsku".

Zumba Gold to nic innego, jak zajęcia taneczne dla seniorów, osób, które dopiero zaczynają się ruszać lub to ich pierwsza przygoda z tego typu ćwiczeniami. To również świetne rozwiązanie dla kobiet w ciąży oraz tych, którzy są po kontuzjach i wracają do pełnej sprawności.

- Główna różnica między obiema formami zumby to tempo. Podczas zajęć dla mniej zaawansowanych jest przede wszystkim wolniejsze. Muzyka jest o wiele spokojniejsza, nie ma dynamicznych podskoków, więc jeśli napotkamy opory, to można zacząć od zumby gold - mówi nam Anna Cegłowska.
Do ćwiczeń można dołączyć w każdej chwili, bez wcześniejszych zapisów. Od 23 września wracają do Miejskiej Hali Sportowej przy ul. Kołobrzeskiej. Podczas lata odbywały się na plaży lub w parku Reagana. Zajęcia taneczne zumba gold będą odbywać się w poniedziałki o godz. 20:30, natomiast druga, dla wszystkich, zaplanowana jest w czwartki o godz. 19.

Maraton Zumba Fitness na plaży w Brzeźnie


Przeczytaj więcej o Gdańskim Maratonie Zumba FitnessZumba jest jednym z najpopularniejszych programów fitness i niesie za sobą mnóstwo korzyści. Przede wszystkim to dobra okazja do poprawy swojej kondycji i wydolności. Co jest istotne dla wielu osób, można również schudnąć, bowiem podczas aktywności fizycznej spalamy wiele kalorii. Dzięki zajęciom poprawiamy też ogólną sprawność fizyczną. Do tego dochodzi sporo korzyści społecznych, gdy na ćwiczeniach poznajemy wiele otwartych osób.

- Pojawiają się ludzie z różnych środowisk, więc to dobry moment do poznania kogoś spoza własnego otoczenia. Bardzo cieszy mnie fakt, gdy panie, które znalazły wspólny język na moich zajęciach, umawiają się, wychodzą na spacery, uprawiają nordic walking. Dzięki zajęciom psychicznie odpoczywa również głowa, ponieważ tańcząc do choreografii, nie myślimy o rzeczach z zewnątrz, nie stresujemy się i zapominamy o codziennych problemach - tłumaczy instruktorka
Nasza bohaterka prowadzi studio Z-Dance. Jej obecność na zajęciach to gwarancja hektolitrów potu, ale i świetnej zabawy, oryginalnych choreografii i energetycznej muzyki.

- Wiele osób przyłącza się do nas spontanicznie. Bardzo miło patrzeć, jak zumba rozwija się w Polsce. Znam osoby, które na zajęcia chodzą przez wiele lat. Pojawiają się nowe twarze i z przyjemnością podziwiam, jak zmienia się ich życie. To dla mnie największa satysfakcja, gdy mogę uszczęśliwiać ludzi, pozwalać im w znalezieniu nowego miejsca, bez względu na wiek - kończy prowadząca.
Warto dodać, że Ania jest prezenterem na maratonach i imprezach w całej Polsce. W sierpniu odbył się Gdański Maraton Fitness Zumba na plaży w Brzeźnie, natomiast już w listopadzie organizowany będzie pięciogodzinny Zumbaton w Ergo Arenie.

W CYKLU "RUSZ SIĘ!" PRZEDSTAWIAMY ANIMATORÓW ORAZ ICH ZAJĘCIA, W KTÓRYCH MOŻNA BRAĆ UDZIAŁ CYKLICZNIE, NA OGÓŁ BEZPŁATNIE
Czy korzystasz z zajęć zumby?
41%

Tak, to świetna forma aktywnego trybu życia

6%

Czasami, w zależności od wolnego czasu

7%

Spróbowałe(a)m kilka razy

46%

To nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 94