Sezon na łyżwy w pandemii. Od 14.11 w "Olivii". Bez lodowiska na Placu Zebrań

13 listopada 2020, 7:00
Damian Konwent
Najnowszy artukuł na ten temat

Ile przytyliśmy w pandemii koronawirusa przez ograniczenie aktywności fizycznej?

Z uwagi na pandemię koronawirusa to będzie inny sezon na łyżwy niż zwykle. 14 listopada o godzinie 10:30 przy specjalnych zasadach reżimu sanitarnego zostaną zainaugurowane ślizgawki w hali "Olivia". Godzina jazdy wyceniona została na 20 zł. Tej zimy w ogóle nie powstanie lodowisko przy placu Zebrań Ludowych w Gdańsku. Natomiast w Gdyni i Sopocie nie poczyniono w tym względzie jeszcze przymiarek do konkretnych terminów.Lodowiska i ślizgawki w TrójmieścieW sezonie zimowym pandemia koronawirusa uprzykrzy również życie miłośnikom jazdy na łyżwach. W najbliższych tygodniach na lodowisko w Trójmieście będzie można udać się tylko do hali "Olivia". Pierwsze wizyty będzie można składać już w sobotę, 14 listopada. To i tak później niż w ubiegłym roku, gdy pierwsi entuzjaści weszli na taflę już 6 października.

Ogólnodostępna ślizgawka będzie czynna w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę o godz.: 10:30, 12, 13:30, 15, 16:30, 18 i 19:30. Podczas każdej można jeździć przez godzinę.

W związku z pandemią wdrożone zostaną także zasady reżimu sanitarnego. Z lodowiska będzie mogło korzystać maksymalnie 150 osób. Ponadto organizator będzie dezynfekował szatnie i węzły sanitarne oraz sprzęt sportowy po każdej osobie i grupie. Zapewnia również środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Między wchodzącymi i wychodzącymi uczestnikami będzie obowiązywał 15-minutowy odstęp w celu ograniczenia kontaktu.

Pandemia koronawirusa przeszkadza też morsom. Ograniczenia odbierają frajdę z kąpieliCo ważne, podczas aktywności sportowej nie ma obowiązku zakrywania nosa i ust oraz zachowania dwumetrowego dystansu społecznego. Noszenie maseczek lub przyłbic jest obowiązkowe do momentu wejścia na taflę lodowiska.

Godzinny bilet wstępu będzie kosztował 20 zł. Natomiast za wypożyczenie jednej pary łyżew zapłacimy 10 zł, chodzika - 10 zł, a kasku - 5 zł. Dostępna będzie także możliwość ostrzenia łyżew w cenie 10 zł.

Warto podkreślić, że w tym sezonie nie będzie można nabyć abonamentów. To z uwagi na możliwość wyłączenia ślizgawek w każdej chwili, np. przez nagły wzrost zakażeń. Natomiast honorowane będą niewykorzystane karnety z zimy 2019/20.

Cennik lodowiska w hali "Olivia"

  • Bilet wstępu na ślizgawkę (1 godzina) - 20 zł
  • Wypożyczenie łyżew (1 para) - 10 zł
  • Ostrzenie łyżew (1 para) - 10 zł
  • Wypożyczenie chodzika (1 sztuka) - 10zł
  • Wypożyczenie kasku (1 sztuka) - 5 zł


Zupełnie inaczej sprawy się mają w przypadku innych trójmiejskich lodowisk. To miejskie w Gdyni na pewno nie zostanie otwarte do końca grudnia. Poczekać trzeba też z decyzją otwarcia ślizgawki przy molo w Sopocie, gdyż jej dotychczasowy operator - Kąpielisko Morskie - wycofało się z prowadzenia tejże działalności. Nowa koncepcja ma zostać przedstawiona po wyborze nowego operatora.

Natomiast ślizgawka, z której co roku można było korzystać przy placu Zebrań Ludowych w Gdańsku, w tym sezonie w ogólnie nie zostanie otwarta.

Lodowisko w "Olivii"
Czy w tym sezonie będziesz korzystał(a) z miejskich lodowisk?
50%

tak, co roku z nich korzystam

8%

tak, ale poczekam, aż otworzy się ich więcej

17%

nie, poczekam, aż spadnie liczba zakażeń

25%

w tym roku odpuszczę

zakończona

łącznie głosów: 439