Ruszył sezon na łyżwy. Ślizgawki w hali "Olivia" do 29 marca 2020 roku

6 października 2019 (artykuł sprzed 2 lat)
Rafał Sumowski
Ślizgawki w małej hali "Olivia" od 5 października będą czynne w soboty, niedziele, ferie i święta. Każdego dnia na miłośników jazdy na łyżwach czekać będzie siedem godzinnych tur. Więcej zdjęć (1)

Ślizgawki w małej hali "Olivia" od 5 października będą czynne w soboty, niedziele, ferie i święta. Każdego dnia na miłośników jazdy na łyżwach czekać będzie siedem godzinnych tur.

fot. stoczniowiec.org.pl

Ślizgawki w małej hali "Olivia" od 5 października będą czynne w soboty, niedziele, ferie i święta. Każdego dnia na miłośników jazdy na łyżwach czekać będzie siedem godzinnych tur.

fot. stoczniowiec.org.pl

Ruszył sezon na łyżwy w małej hali "Olivia". Co roku korzysta z niej około 60 tysięcy osób. Ślizgawki będą funkcjonować w każdą sobotę i niedzielę oraz w ferie i dni świąteczne aż do 29 marca przyszłego roku. Jednorazowy bilet, na godzinę jazdy podrożał z 12 do 15 zł. Dostępne są także karnety na 5 i 10 wejść. Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni oraz za odpłatnością wypożyczyć oraz naostrzyć łyżwy.

Tak jak w poprzednich latach, zarządzający halą GKS Stoczniowiec, przygotował po siedem tur wejść na taflę. Pierwsza punktualnie o godzinie 10:30, a kolejne na godz. 12, 13:30, 15, 16:30, 18 i 19:30. Podczas każdej tury można jeździć przez godzinę.

Jednorazowy bilet wstępu na ślizgawkę to 15 zł. Można nabywać również karnety po 5 i 10 wejść w cenie odpowiednio 65 i 120 zł. Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni, wypożyczyć oraz naostrzyć łyżwy czy skorzystać z kawiarni. Koszt wypożyczenia łyżew to 10 zł. 8 zł wydamy za ich naostrzenie, a za 5 zł można wypożyczyć kask.

- Co sezon nasze ślizgawki w małej hali odwiedza blisko 60 tys. Po raz pierwszy od 10 lat podnieśliśmy ceny wstępu z 12 na 15 zł. Ma to związek z rosnącymi kosztami eksploatacyjnymi. Dokupiliśmy też łyżwy w rozmiarach 39-40, na które jest największy popyt w wypożyczalni - wyjaśnia dyrektor sportowy GKS Stoczniowiec, Maciej Turnowiecki.

Ślizgawki w hali "Olivia". Szczegółowy cennik i regulamin korzystania

Dostępne są łyżwy dla dzieci od rozmiarów 24/25, a także pingwinki do nauki jazdy. Dzięki chodzikom najmłodszym dużo łatwiej jest stawiać pierwsze kroki na lodzie.

Opłaty za wypożyczenie chodzika - 10 zł - należy dokonać w kasie ślizgawki. Na podstawie paragonu odbiór pingwinka odbywa się w wypożyczalni łyżew. Aktualnie w zasobach organizatorów jest pięć takich chodzików.

W listopadzie ruszy miejskie lodowisko na placu Zebrań Lodowych. Powinno zacząć działać w pierwszej połowie miesiąca.

W podobnym czasie powinno zostać otwarte sztuczne lodowisko w Gdyni.

Natomiast od pogody uzależniony jest termin uruchomienia otwartego lodowiska przy molo w Sopocie.

Czy w sezonie zimowym 2019/2020 zamierzasz jeździć na łyżwach?
32%

wielokrotnie, to jedna z moich ulubionych zimowych aktywności

39%

kilka razy pójdę, jak co roku zresztą

16%

lata nie jeździłam(em), ale teraz chyba znów spróbuję

7%

mam nadzieję, że w tym sezonie nauczę się wreszcie jeździć na łyżwach

6%

nie, to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 348

Opinie (38)

 • Zimno jak zimą się zrobiło, to i lodowiska pootwierali

  • 4 0

 • (5)

  "Po raz pierwszy od 10 lat podnieśliśmy ceny wstępu z 12 na 15 zł. Ma to związek z rosnącymi kosztami eksploatacyjnymi."

  A np. w Toruniu dalej 10 zł. Nowy Targ 8 zł. Tam "koszty eksploatacyjne" nie wzrosły?

  Brawo Gruby i jego "rynkowe ceny".

  • 29 5

  • (2)

   Hmm... wydaje mi się, że 9 a potem 10 złotych było jeszcze trzy lata temu. Pamiętam że porównywało się ceny w Olivii i na Placu Zebrań Ludowych i ta dmuchana hala była tańsza ale niewiele.
   Dziesięć złotych trzy lata temu... Jestem prawie pewna.
   Czyżby kłamali?

   • 7 2

   • (1)

    10 chyba na karnecie, pojedyncze wejście było od paru lat 12 zł. Nie pamiętam czy od dziesięciu, ale od pięciu na pewno.

    • 4 1

    • Na pewno nie od 10

     • 1 0

  • To jest kłamstwo

   Chodzę na Olivię od 4-5 lat i już w tym czasie była podwyżka z 10 czy 11 zł. A teraz podwyżka na 15 zł, to już jest złodziejstwo.

   • 6 1

  • ulgowy w Toruniu 8 zł

   Na Tor-Torze

   • 0 0

 • (1)

  Czy mi się wydaje, czy w Sopocie w hali przy Haffnera było lodowisko? To wstyd żeby "kurort" nie miał lodowiska. Nawet po wsiach turystycznych jakieś powstają, choćby małe.
  Ale ławeczki to się zmienia i nazywa to

  Czy mi się wydaje, czy w Sopocie w hali przy Haffnera było lodowisko? To wstyd żeby "kurort" nie miał lodowiska. Nawet po wsiach turystycznych jakieś powstają, choćby małe.
  Ale ławeczki to się zmienia i nazywa to rewolucją, place zadrzewione sprzedaje deweloperom?

  Doprawdy... powinniśmy rozliczać, nie da się w świetle prawa, to wieszać a nie "głosować" bo to ostatnie g*wno daje. Władza ma nas gdzieś.

  • 3 5

  • Wylewanie frustracji

   Lodowisko w Sopocie dalej jest tam gdzie było, a gdyby Panu Szanownemu chciało się włożyć wysiłek w przeczytanie tekstu, to odkryłby również, że lodowisko w Sopocie, jako że jest jest lodowiskiem otwartym wymaga stale

   Lodowisko w Sopocie dalej jest tam gdzie było, a gdyby Panu Szanownemu chciało się włożyć wysiłek w przeczytanie tekstu, to odkryłby również, że lodowisko w Sopocie, jako że jest jest lodowiskiem otwartym wymaga stale odpowiedniej temperatury powietrza, jakiej jeszcze w październiku nie uświadczymy.
   Plus lodowisko nie było/jest przy hali Haffnera (gdzie? na kortach tenisowych?) lecz na
   Placu Zdrojowym, przed wejściem na molo i otwiera się co roku w okolicach grudnia.

   Proponuję, następnym razem faktycznie zamienić pisanie gorzkich komentarzy na sport, może w innym miejscu, skoro sopockie lodowisko nie odpowiada.

   • 5 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.