Wyprzedaże sprzętu zimowego rozkręcają się. Czy polujesz na okazje?

20 lutego 2021, 13:00
Damian Konwent
Najnowszy artukuł na ten temat Jak przeżyć Wielkanoc i być fit?
Zimowy sprzęt można kupić taniej nawet o 60 proc. Więcej zdjęć (1)

Zimowy sprzęt można kupić taniej nawet o 60 proc.

fot. K. Koval/123rf.com

Zimowy sprzęt można kupić taniej nawet o 60 proc.

fot. K. Koval/123rf.com

Rozpoczyna się okres, który jest najlepszym na zakupy sprzętu narciarskiego. W sklepach pojawiły się właśnie cenowe lawiny, które obejmują nawet do 60 proc. zniżki. Warto więc pomyśleć o przyszłym sezonie lub nacieszyć się ostatnimi dniami obecnego.Sklepy ze sprzętem narciarskim w Trójmieście

Dobiegający końca sezon narciarski mógłby być owocny dla producentów sprzętu zimowego, bo przecież aura dopisała, a warunki do jazdy na nartach czy snowbaordach były wręcz wymarzone. Nie stało się tak, ponieważ stoki w Polsce przez większość zimy były pozamykane.

- Podobnie jak wiele innych branży, także i naszą dotknęły obostrzenia panujące w kraju. Mimo to mamy klientów, którzy wracają do nas po markę, doradztwo, najlepszą obsługę oraz serwis sprzętu, który potrafimy znakomicie odświeżyć i przygotować do sezonu - mówi Marzena Skawińska ze SnowShop.pl

Nie wchodźcie w drogę narciarzom biegowymW najbliższym czasie jednak warto pomyśleć już o kolejnym sezonie, ponieważ właśnie rozpoczął się okres wyprzedaży. Najwięksi pasjonaci i najbardziej zaawansowani narciarze często zaopatrują się przed sezonem, aby dostać nowości, ale obecnie to idealny okres na zakupy. Szczególnie jeśli ktoś myślał o wymianie sprzętu pod koniec sezonu.

- W tym sezonie obniżki zaczęły się bardzo wcześnie i sięgają do nawet -60 proc. Aktualnie trwa u nas totalna wyprzedaż tzw. Lawina Cenowa - Final sale. Warto dodać, że 80 proc. aktualnej kolekcji z tego roku będzie stanowiło kolekcję na sezon 2021/2022. Jednak warto zaznaczyć, że już w nie tak atrakcyjnych cenach jak dziś - wyjaśnia Skawińska.

Stoki narciarskie i baseny znów otwarte. Jak z frekwencją i cenami?Stok w Wieżycy


W przypadku nart w nominalnej cenie ponad 2 tys. zł czy kasku za około 1 tys. zł stanowi to znaczącą różnicę.

- Wyprzedaże obejmują sprzęt narciarski, sprzęt snowboardowy, wszelką odzież oraz różnego rodzaju akcesoria, obejmujące całe zapotrzebowanie na wyjazdy w góry i stoki. Ponadto kaski, gogle, okulary, kijki czy różnego rodzaju pokrowce, które pomogą przetransportować ten sprzęt na stok. Asortyment obejmuje wszystkie grupy wiekowe od dzieci, poprzez młodzież, na dorosłych kończąc - wylicza.

Kto jest prawdziwym morsem? Zima wystraszyła pozerówZa ile można kupić sprzęt po przecenach?

  • narty - od 400 do 2600 zł
  • deski snowboardowe - od 300 do 2000 zł
  • kaski narciarskie - od 100 do 1200 zł
  • buty narciarskie - od 200 do 1600 zł
  • buty snowboardowe - od 400 do 1300 zł
  • gogle - od 50 do 700 zł


Naturalnie w czasie trwania promocji nie zawsze wszystko można dostać od ręki. Dostępność rozmiarów, modeli i wariantów kolorystycznych maleje z każdym dniem, więc nie zawsze dostaniemy to, co dokładnie chcieliśmy i trzeba na przykład wybrać inny przedmiot. Warto poszukać, by dokonać zakupu w wyjątkowo atrakcyjnej cenie.

Duży mróz i śnieg zamieniły Trójmiasto w naturalny park rozrywki dla aktywnychObecne promocje to gratka nie tylko dla tych, którzy szykują się do kolejnej zimy. To również okazja, by "last minute" zaopatrzyć się w sprzęt i akcesoria dla tych, którzy zamierzają wykorzystać ostatni okres tejże pory roku. Natomiast tym pasjonatom, których interesują nowości, pozostaje czekać do lata, kiedy ruszą pierwsze preordery kolekcji na sezon 2021/22.

Łysa Góra w Sopocie
Czy zakupy robisz głównie na wyprzedażach?
62%

tak

17%

nie

21%

to bez znaczenia

zakończona

łącznie głosów: 155