Ruszyły siatkarskie zmagania na plażach

4 lipca 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
ras., mik.
Na trójmiejskich plażach przez cały lipiec regularnie odbywać się będą siatkarskie turnieje. Więcej zdjęć (21)

Na trójmiejskich plażach przez cały lipiec regularnie odbywać się będą siatkarskie turnieje.

fot. J.Hodura

Na trójmiejskich plażach przez cały lipiec regularnie odbywać się będą siatkarskie turnieje.

fot. J.Hodura

Wraz z początkiem lipca zainaugurowano otwarte turnieje siatkówki na trójmiejskich plażach. W Sopocie ruszyły rozgrywki Ziaja Cup, które padły łupem pary Paweł Huliński - Przemek Smereka. Kolejne turnieje w piątek dla młodzieży i w sobotę w kategorii open. Zapisy w dniu rozgrywek do godziny 10. Z kolei w Gdańsku wystartowała 5. edycja Nikon Cup, który w każdą niedzielę do końca wakacji rozgrywany będzie na plaży w Brzeźnie.Na sopockiej plaży zainaugurowano tegoroczne rozgrywki Ziaja Cup organizowane przez miejscowy MOSiR. Turnieje plażowej siatkówki odbywają się przy molo. W piątki rywalizują roczniki 1999 i młodsi, zaś soboty przeznaczone są dla zawodników startujących w rywalizacji open.

Pogoda na start dopisała i powitała siatkarzy słońcem. Kadeci z rocznika 1999 i młodsi potraktowali turniej jako formę przygotowań do półfinałów mistrzostw Polski swojej kategorii wiekowej, które odbędą się w Szczecinie od 8 do 10 lipca. Najlepiej zaprezentowała się para gdańskiego Stoczniowca Mikołaj Lange i Piotr Hennig. Świetne wrażenie zrobiła para gdańskiego Trefla z rocznika 2001: Dawid Pawlun i Jakub Kraut, którzy zajęli trzecie miejsce.

W turnieju głównym kategorii open po zakończeniu rozgrywek grupowych zwycięzcy utworzyli grupę złożoną z pięciu drużyn, gdzie dalej grano systemem każdy z każdym. Po emocjonujących końcówkach i wygranych na przewagi, zwyciężyła sopocka para Paweł Huliński i Przemysław Smereka. Na drugim miejscu uplasowała się również sopocka para Daniel Koska i Paweł Stawicki.

Najwięcej braw na sopockiej plaży zebrali jednak weterani tych rozgrywek - gdynianie Marek Patoła i Stanisław Bojewski, którzy dzielnie próbowali się przeciwstawić młodzieży, zajmując ostatecznie piąte miejsce.

Imprezę wsparły firmy: Ziaja, CityFit Gdańsk, U7, Arrows Games oraz Timex. Zapisy na piątkowe i sobotnie turnieje rozgrywane do końca lipca odbywać się będą w dni zawodów w godz. 9 - 9:45. Udział jest bezpłatny.

Wyniki Ziaja Cup 1999 i młodsi:
Ćwierćfinały:
Mikołaj Lange, Piotr Hennig(Gdańsk) - Jennifer Fois, Julia Kamerka (Gdynia) 21:3
Konrad Kwaśniewski, Witold Klimas(Gdańsk) - Jakub Klimczak, Michał Ambroziak(Gdynia) 21:18
Dawid Pawlun, Jakub Kraut(Gdańsk) - Kacper Karasiński, Piotr Leśniewski (Gdańsk) 21:13
Marcin Jędrzejczyk, Szymon Laskowski (Malbork) - Weronika Świech, Aleksandra Geppfert (Sopot) 21:5

Półfinały:
Lange, Hennig - Kwaśniewski, Klimas 21:11
Jędrzejczyk, Laskowski - Pawlun, Kraut 22:20

O 3. miejsce:
Pawlun, Kraut - Kwaśniewski, Klimas 21:18

O 1. miejsce:
Lange, Hennig - Jędrzejczyk, Laskowski 21:12

Wyniki Ziaja Cup w kat. open:
1. Paweł Huliński, Przemek Smereka (Sopot)
2. Daniel Koska, Paweł Stawicki (Sopot)
3. Przemysław Wypych, Łukasz Mokrski (Gdańsk)
4. Mateusz Adamiak, Łukasz Ilczuk (Sopot)
5. Marek Patoła, Stanisław Bojewski (Gdynia)


W niedzielę na gdańskiej plaży w Brzeźnie wystartowała 5. edycja turnieju Nikon Cup. W ramach tegorocznego cyklu odbędzie się 9 imprez, które będą odbywać się w każdą niedzielę aż do końca wakacji.

Do turnieju mogli przystąpić wszyscy chętni, bez względu na wiek i płeć. Organizatorzy dla zainteresowanych przygotowali dwie kategorie wiekowe: rocznik 1998 i młodsi oraz open. W pierwszej z nich równych nie mieli sobie Marcin Bryłkowski i Witold Klimas, którzy w finale rozprawili się z parą Marcin Jędrzejczyk - Szymon Laskowski.

Wyniki Nikon Cup w kat. młodzieżowej:
1. Marcin Bryłkowski, Witold Klimas
2. Marcin Jędrzejczyk, Szymon Laskowski
3. Mikołaj Lange, Piotr Hennig
4. Piotr Wołodźko, Jakub Wilkowski


W rywalizacji open, do której przystąpiła rekordowa liczba drużyn, zmagania trwały do późnego wieczora. Ostatecznie ze zwycięstwa w turnieju cieszył się Tomasz Wołoszuk oraz Piotr Ilewicz, który rok temu zdobył brązowy medal akademickich mistrzostw Europy w siatkówce plażowej. Podczas zmagań na Cyprze grał on w parze ze Stanisławem Wawrzyńczykiem.

Wyniki Nikon Cup w kat. open:
1. Piotr Ilewicz, Tomasz Wołoszuk
2. Mateusz Zięba, Kuba Sulima
3. Marek Rogiński, Maciej Ptaszyński
4. Piotr Graban, Ariel Fijoł


ras., mik.