Samodzielny Harpuś - nowa okazja do zabawy na orientację

25 kwietnia 2020, 7:00
Joanna Skutkiewicz

Czas znów ruszyć z mapą po przygodę. Choć na Harpusie rozgrywane w standardowej formule przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać, organizatorzy znaleźli sposób na to, by umożliwić zabawę wszystkim miłośnikom orienteeringu. W dniach 25 kwietnia - 3 maja chętni mogą wziąć udział w samodzielnej zabawie na przygotowanej wcześniej trasie. Koszt to tylko 20 zł za zespół.- Jeszcze trochę się nie zobaczymy, ale od czego jest internet? - mówią organizatorzy z Pomorskiego Klubu na Orientację Harpagan. - Możemy być cały czas w kontakcie i wysłać każdego chętnego na Samodzielnego Harpusia!

Na czym to polega?Pomiędzy 25 kwietnia a 3 maja na terenie Gaju Gutenberga w Gdańsku aktywna będzie specjalnie przygotowana trasa pierwszej edycji imprezy.

Zgłoszenia należy dokonać przez stronę www. Mapy zostaną rozesłane na e-maile podane w zgłoszeniu. Wysyłka rozpocznie się w piątek o godz. 14, a na trasę można wyruszać od soboty (25 kwietnia) od godz. 11do 3 maja (niedziela) do godz. 18. Na mapach Samodzielnego Harpusia nadrukowana będzie minikarta startowa, na której będzie można potwierdzać odwiedzane PK. Część z nich będzie zagadkami z hasłem.

Miejsce startu: Podleśna Polana, koniec ul. Podleśnej w Gdańsku
Współrzędne GPS: 54.374833 N, 18.593646 E
Opis punktów i skala mapy, forma imprezy: punkty kontrolne w terenie zostaną oznaczone papierowymi lampionikami i biało-czerwonymi szarfami; szczegółowe informacje odnośnie do długości tras, skali mapy oraz opisy punktów kontrolnych zostaną podane na mapie
Dostępne trasy: zielona - 12 punktów kontrolnych, niebieska - 17 punktów kontrolnych, czerwona - 22 punkty kontrolne, czarna - 30 punktów kontrolnych.

Opłata startowa wynosi 20 zł za cały zespół. Regulamin imprezy dostępny jest na stronie organizatora.

Wyjść w teren ze swoim zespołem można o dowolnej porze dowolnego dnia (od 25 kwietnia do 3 maja) po otrzymaniu mapy na e-maila podanego w zgłoszeniu. Zgłoszenia przyjmowane są na bieżąco na aktywnego w danym momencie Samodzielnego Harpusia, a konkretne daty podane są w Strefie Uczestnika. Zgłoszenia przez formularz na stronie www.


Niespodzianki dla uczestników- Na mapach Samodzielnego Harpusia nadrukujemy minikartę startową, na której możecie potwierdzać odwiedzane PK - informuje organizator. - Część z nich będzie zagadkami z hasłem. Zachęcamy do wysłania nam tajemnego hasła, byśmy mogli Wam wysłać niespodziankę, unikalną i przeznaczoną tylko dla uczestników akcji Samodzielny Harpuś!
Samodzielny Harpuś odbywa się całkowicie indywidualnie, uczestnicy nie spotykają się osobiście. Należy przestrzegać wszystkich zasad obowiązujących w kraju.