Setny Runmageddon w Gdyni. Weekend z biegami przeszkodowymi w błocie i na piasku

5 września 2021, 6:00
dak.
Zobacz jak wyglądał setny Runmageddon

Runmageddon w Adventure Park KolibkiMapka obchodził swój jubileusz. W Gdyni odbyła się seta edycja imprezy dla miłośników przeszkodowych. W weekend przyciągnęła ona blisko 3 tys. Uczestnicy rywalizowali na dystansach 3 i 6 km w różnych kategoriach. Startowali dorośli i dzieci.

Aktualizacja, 5.09.2021

Runmageddon trwał od samego rana do późnego wieczora. W Adventure Park Kolibki oraz na plaży w Gdyni, w zależności od wieku i wybranego poziomu zaawansowania, startowali falami w formułach: rekrut i intro. Na pierwszy składała się 6-kilometrowa trasa z 30 przeszkodami, a kolejne to 3 km i 15 przeszkód. Na młodszych uczestników i rodziny czekały krótsze lżejsze trasy: junior, kids i family.

Gdyńska edycja biegu z przeszkodami obchodziła swój jubileusz. Odbyła się po raz setny, dlatego organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje. Rozdali 100 wejściówek na kolejne Runmageddony, które wykorzystać będzie można do końca 2021 roku. Uczestnicy skosztowali tortu oraz odśpiewali "Sto lat!". Mogli także sobie zrobić sobie zdjęcie na specjalnie przygotowanej ściance upamiętniającej 100 ekstremalnych eventów.

Runmageddon w Gdyni. Przeczytaj zapowiedźW formule rekrut pierwsze trzy serie stanowili zawodnicy Elite, którzy startowali z opaskami. Aby je zachować i być klasyfikowanym, przy żadnej z przeszkód nie mogli korzystać z pomocy innych osób. Zwyciężył Mateusz Krawiecki w czasie 48 minut i 18 sekund. Najlepsza z pań to Marta Łosin z wynikiem 55 minut i 56 sekund.Toczyła się także rywalizacja drużynowa. W tej najszybciej poradził zespół Carbon Silesia Sport w składzie: Adam Kmieć, Krzysztof Stanclik, Łukasz Głyk, Wiktor Szczotok i Kamil Kozioł. Dystans 6 km łącznie pokonali w 5 godzin, 1 minutę i 5 sekund.

Swoje umiejętności mogły zaprezentować także dzieci, które musiały mierzyć się z 10 przeszkodami na odcinku 1 km. Najlepszy był Filip Kręgielski z czasem 9 minut i 51 sekund. Wśród dziewczynek jako pierwsza finiszowała Iza Miłoś z wynikiem 11 minut i 18 sekund.

W sumie w sobotnich biegach do rywalizacji przystąpiło blisko 2 tys. uczestników. W niedzielę od rana czekały kolejne wyzwania. Dla osób pełnoletnich zaplanowano starty formuły Classic, 12 km i 50 przeszkód oraz Kids i Family.
Czy lubisz biegi przeszkodowe?
7%

tak, to moja pasja

16%

tak, próbowałe(a) kilka razy

16%

nie, ale chętnie spróbuje

61%

to nie dla mnie

zakończona

łącznie głosów: 236

dak.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (60)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.