Siatkarska dominacja na sopockiej plaży

16 lipca 2018 (artykuł sprzed 3 lat)
ras.

Jakub Kraut i Dawid Pawlun dominują w plażowych rozgrywkach siatkarskich Ziaja Cup w Sopocie. Młodzi siatkarze Trefla Gdańsk ustrzelili dublet, wygrywając turnieje kadetów oraz open w ramach przygotowań do mistrzostw Polski kadetów i juniorów. Kolejne darmowe turnieje przy molo w piątek i sobotę.W turnieju kadetów z rocznika 2001 i młodsi ponownie poza zasięgiem rywali byli siatkarze Trefla Gdańsk: Jakub Kraut i Dawid Pawlun. Drugie miejsce przypadło rosłej i dobrej technicznie parze Karol Urbanowicz - Bartosz Weber z Gdańska, którzy w finale walczyli dzielnie, ale z parą Kraut-Pawlun zdobyli tylko 12 pkt.

Trzecie miejsce przypadło liderom klasyfikacji Lata 2018, czyli parze z Żukowa: Michałowi Długozimie i Dominikowi Szadachowi, którzy pokonali gdańsko-gdyńską parę Dawid Pruszkowski - Wiktor Jędrusik 21:15.

Kraut i Pawlun po wygraną sięgnęli także w turnieju głównym kategorii open. Zarówno oni, jak i para Aleksander Bochan - Kamil Dębski przegrali swoje pierwsze mecze i przechodząc na drugą część drabinki systemu brazylijskiego pokonali kolejnych rywali, po czym spotkali się w finale.

Tam padł wyniki 21:17, a Kraut i Pawlun są na dobrej drodze, aby wygrać klasyfikację Lata 2018 w kategorii młodzieżowej i kat. open. Gdański duet przygotowuje się do mistrzostw Polski kadetów i juniorów. Sopockie turnieje są dla nich ostatnim etapem przygotowań, a prezentowana forma pozwala realnie myśleć o medalach.

Wielkiego pecha w turnieju Open miała para Jacek Tyczyński i Michał Góra (Gdańsk, Gdynia), którzy po pokonaniu w pierwszej fazie turnieju finalistów Bochan, Dębski 21:17, przegrali z braćmi Piotrem i Sławomirem Wrzoskami na przewagi 22:24 i następnie o wejście do półfinału 19:21 z parą Kraut, Pawlun.

Najlepszym wręczono medale i nagrody, zwycięzcy końcowej klasyfikacji otrzymają aparaty fotograficzne Instax Mini 9. Imprezę wsparła Ziaja oraz Cyfrowe.pl i FujiFilm.

Kolejne terminy turniejów siatkówki plażowej z cyklu Ziaja Cup odbędą się: w piątek - rozgrywki dla młodzieży z rocznika 2001 i młodszych oraz w sobotę w formule open. Zapisy prowadzone będą w dniu imprezy, do godz. 10, na plaży przy molo - wejście nr 23.

Wyniki Ziaja Cup 2001 i młodsi:
półfinały
Jakub Kraut, Dawid Pawlun (Gdańsk) - Michał Długozima, Dominik Szadach (Żukowo) 21:9
Karol Urbanowicz, Bartosz Weber (Gdańsk) - Dawid Pruszkowski, Wiktor Jędrusik (Gdańsk, Gdynia) 21:16

O 3. miejsce
Długozima, Szadach (Żukowo) - Pruszkowski, Jędrusik (Gdynia) 21:15

Finał
OKraut, Pawlun (Gdańsk) - Urbanowicz, Weber (Gdańsk) 21:12

Wyniki Ziaja Cup w kat.open:
półfinały
Aleksander Bochan, Kamil Dębski Gdańsk) - Piotr, Sławomir Wrzosek (Gdańsk) 21:15
Jakub Kraut, Dawid Pawlun (Gdańsk) - Karol Urbanowicz, Bartosz Weber (Gdańsk) 21:14

O 3. miejsce
Urbanowicz, Weber - Wrzosek, Wrzosek 21:19

Finał
Kraut, Pawlun - Bochan, Dębski 21:17

ras.

Opinie (2) 1 zablokowana

 • Jak byłem młody i czarny to też w to grałem...
  Byłem tak dobry, że musiałem przyczepiać ciężarki po 2kg do kostek by inni mieli jakieś szanse.
  Ale nigdy im się nie udało mnie pokonać
  Ps. Zacząłem grać po obejrzeniu top gun - chciałem być maverick i się udało - dziś latam myśliwcami odrzutowymi (tylko tajne misje)

  • 5 0

 • Jak byłem katedem

  To jeździłem po Sopocie oplem.

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.