Siatkarskie turnieje na trójmiejskich plażach

10 lipca 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
mik, ras.
aktualizacja:10:18 (11 lipca 2016)

Siatkarskie rozgrywki na trójmiejskich plażach trwają w najlepsze. Kolejną odsłonę turnieju Ziaja Cup w Sopocie wygrali Paweł Szostak i Wojciech Małecki, którzy mogą poszczycić się niecodziennym osiągnięciem. W ćwierćfinale ograli oni bowiem swoich przeciwników aż 21:2. W Brzeźnie turniej Nikon Cup Gdańsk zwyciężyli Marek Rogiński i Łukasz Paszkowski. Kolejne turnieje z tych cykli odbędą się od piątku do niedzieli, a już we wtorek o godz. 11:30 na plaży Gdynia Śródmieście odbędzie bezpłatny turniej dla graczy do 16. roku życia. Zgłoszenia do godz. 11:20 obok Contrast Cafe zobacz na mapie Gdańska.Na sopockiej plaży przy molo po raz drugi w okresie wakacyjnym rozegrano turniej Ziaja Cup organizowany przez miejscowy MOSiR. W piątek między sobą rywalizowały roczniki 1999 i młodsi, zaś w sobotę do zmagań przystąpili zawodnicy startujący w kategorii open. Tym razem uczestnicy mierzyli się nie tylko z przeciwnikami, ale również z silnym wiatrem.

RUSZYŁY SIATKARSKIE ZMAGANIA NA PLAŻACH

Wśród młodzieżowców, nieobecność par walczących w półfinałach mistrzostw Polski kadetów w Szczecinie, wykorzystał duet z Pruszcza Gdańskiego. Jacek Falkiewicz i Dariusz Głowacki po wyrównanych pojedynkach okazali się lepsi od gdyńskiej pary Michał Ambroziak-Łukasz Żak, a także gdańszczan: Kacpra Karasińskiego i Piotra Leśniewskiego. Każdy z tych pojedynków wygrali do 19, czym zgłosili akces do ostatecznego triumfu w całym cyklu.

Bardzo dobre wrażenie wywarły na obserwatorach turnieju dwie pary dziewcząt, które przegrywając spotkania do 19 i 18 zapowiedziały, że w następnych turniejach powalczą o podium.

Wyniki drugiego turnieju Ziaja Cup roczników 1999 i młodsi:
1. Jacek Falkiewicz - Dariusz Głowacki, Pruszcz Gdański
2. Michał Ambroziak - Łukasz Żak, Gdynia
3. Kacper Karasiński - Piotr Leśniewski, Gdańsk
4. Małgorzata Kiełczewska - Wiktoria Bochniak, Gdynia
5. Julia Kamerka - Kasia Marszewska, Gdynia.


W turnieju głównym kategorii open w rozgrywkach grupowych i fazie pucharowej nie do zatrzymania była para Paweł Szostak-Wojciech Małecki z Gdańska, która z każdym kolejnym meczem grała coraz lepiej i nie dała rywalom żadnych szans. Dość powiedzieć, że w ćwierćfinale pokonali swoich rywali 21:2. Na drugiej pozycji rozgrywki ukończyli Sławomir Wrzosek i Kamil Szlejter z Gdańska, a skład podium uzupełniła sopocka para Sebastian i Daniel Koska.

BOISKA CZEKAJĄ NA TRÓJMIEJSKICH PLAŻACH

Ostatni z tych siatkarzy z dorobkiem 11 punktów przewodzi klasyfikacji generalnej po dwóch turniejach. Za jego plecami plasuje się, mająca na swoim koncie 9 "oczek" para Paweł Huliński i Przemysław Smereka z Sopotu, która zwyciężyła w inauguracyjnym turnieju.

Przypomnijmy, że punkty przyznawane są na indywidualne konto siatkarzy. Każdemu liczyć się będą najlepsze wyniki z czterech startów. w przypadku równej liczby punktów rozstrzygający będzie rezultat osiągnięty w ostatnim turnieju.

Imprezę wsparły firmy: Ziaja, CityFit Gdańsk, U7, Arrows Games oraz Timex.

Wyniki Ziaja Cup w kategorii open:
Ćwierćfinały:
Paweł Szostak, Wojciech Małecki (Gdańsk) - Artur Braun, Dominik Zawadzki (Warszawa) 21:2
Adam Raszpunda, Maciej Ważny (Gdańsk) - Arkadiusz Czech, Sebastian Królikowski (Warszawa) 21:15
Sebastian Koska, Daniel Koska (Sopot) - Paweł Huliński, Przemek Smereka (Sopot) 21:17
Kamil Szlejter, Sławomir Wrzosek (Gdańsk) - Michał Żochowski, Bartosz Świerzak (Warszawa) 21:15

Półfinały:
Szostak, Małecki - Ważny, Raszpunda 21:12
Szlejter, Wrzosek - Koska, Koska 21:14

Mecz o III miejsce:
Koska, Koska - Ważny, Raszpunda 21:9

Mecz o I miejsce:
Szostak, Małecki - Szlejter, Wrzosek 21:16
Na plaży w Brzeźnie rozegrano kolejne siatkarskie zmagania w ramach Nikon Cup Gdańsk. W turnieju open wzięło udział 28 zespołów, zaś w turnieju młodzieżowym 9. Rozegrano łącznie 82 spotkania. W turnieju młodzieżowym rozgrywki zostały poprowadzone systemem brazylijskim, zaś w open pierwsze dwie rundy rozegrano systemem pucharowym, który wyłonił 8 drużyn do gry w systemie brazylijskim.

Turniej Młodzieżowy został absolutnie zdominowany przez zespół Maciej Ptaszyński - Szymon Jakubisza, którzy każdy swój mecz kończyli z kilkupunktową przewagą. W finale dzielnie przeciwstawili się im Marcin Jędrzejczyk i Szymon Laskowski, ulegając jedynie 21:16. Świetnie zaprezentowali się najmłodsi zawodnicy, czyli Kacper Karasiński i Piotr Leśniewski, którzy dwukrotnie zwyciężając ze starszymi od siebie duetami, dotarli do meczu o trzecie miejsce, w którym jednak musieli uznać wyższość Tomasza Krygera i Jacka Falkiewicza, którzy wygrali 21:14.

Wyniki - turniej młodzieżowy:
1. Maciej Ptaszyński/Szymon Jakubisza
2. Marcin Jędrzejczyk/Szymon Laskowski
3. Tomasz Kryger/Jacek Falkiewicz
4. Kacper Karasiński/Piotr Leśniewski

Wiele niespodzianek sprawił turniej open. Rozstawieni z numerem 1 Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszuk ulegli w półfinale późniejszym zwycięzcom Markowi Rogińskiemu i Łukaszowi Paszkowskiemu. W meczu o 3. miejsce dawni faworyci zmierzyli się z duetem Mateusz Kownacki - Tobiasz Kaniewski. Był to najbardziej emocjonujący pojedynek ze wszystkich, które miały miejsce na turniejach Nikon Cup. Każdy z zespołów miał po pięć piłek meczowych, zaś ostatecznie spotkanie rozstrzygnęło się wynikiem 33:31 na korzyść Ilewicza i Wołoszuka.

Krótszy, choć także na wysokim poziomie był mecz finałowy pomiędzy Rogińskim i Paszkowskim oraz duetem Jakub Sulima - Adrian Białecki. Nie do zatrzymania był jednak Paszkowski, który jak natchniony kończył każdą kolejną piłkę i ostatecznie to jego zespół triumfował 21:18. Zaskoczeniem było przedwczesne odpadnięcie zespołu Zięba/Krasiński, którzy już w drugiej rundzie przegrali z Kownackim i Kaniewskim 21:19.

Wyniki - turniej open:
1. Marek Rogiński/Łukasz Paszkowski
2. Jakub Sulima/Adrian Białecki
3. Piotr Ilewicz/Tomasz Wołoszuk
4. Mateusz Kownacki/Tobiasz Kaniewski

We wtorek na plaży Gdynia Śródmieście rywalizować będą siatkarskie duetu do lat 16. W ramach cyklu Aktywne Lato 2016 do gry zaprasza Gdyńskie Centrum Sportu. Rozgrywki na plaży obok Contrast Cafe rozpoczną się o godz 11:30. Zapisy potrwają do godz. 11:20. W turnieju zagrają maksymalnie 24 zespoły, system będzie uzależniony od liczby zgłoszeń. Na najlepszych czekają medale oraz puchary.

ZOBACZ REGULAMIN TURNIEJÓW AKTYWNE LATO 2016 W GDYNI

mik, ras.