Skoczyli z mola do morza. Zebrali ponad 14 tys. zł na szczytny cel

31 sierpnia 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Damian Konwent
Skoczyli z mola do morza w szczytnym celu

Po raz ósmy całkowicie legalnie można było skoczyć z sopockiego mola do morza. Do akcji charytatywnej przystąpiły 154 osoby, które wpłaciły minimum 20 zł. Tyle wystarczyło, by zgodnie z zapowiedziami Kąpielisko Morskie Sopot przekazało 5 tys. zł. W sumie na operację Nikoli zebrano ponad 14 tys zł.Internetowa zbiórka na leczenie Nikoli- Za nami ósma edycja skoku z mola do morza. W tym roku zebraliśmy ponad 14 tys. zł. Cała suma zostanie przekazana Nikoli, która ma przed sobą dwie operacje. Wielkie podziękowania dla sopockiego WOPR, MOSiR oraz Kąpieliska Morskiego Sopot. Widzimy się za rok, by ponownie skoczyć do morza w szczytnym celu - mówi nam Marcin Stefański, inicjator akcji, trener koszykarzy oraz sopocki radny.
W niedzielę, 30 sierpnia, na skok z mola do morza zdecydowały się 154 osoby. Co prawda, do pobicia ubiegłorocznego rekordu zabrakło 48 zgłoszeń, ale cel minimum został osiągnięty, bo zgodnie z zapowiedziami Kąpielisko Morskie Sopot przekazało 5 tys. zł po tym, jak znalazło się 100 chętnych, którzy wpłacili min. 20 zł. Jednak pieniędzy zebrano znacznie więcej, niż wskazywałoby proste przemnożenie liczby skaczących przez wspomnianą kwotę.

Pierwszy skok z mola do morza z udziałem m.in. prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego


Co ciekawe, pomóc można także bez wychodzenia z domu. Dowolne środki na leczenie Nikoli można wpłacać za pośrednictwem zbiórki internetowej na stronie siepomaga.pl

Rekordowe skoki z mola do morza - relacja z 2019 rokuPrzypomnijmy, że to jedyna oficjalna możliwość oddania skoku z mola do wody. Poza tą imprezą, w zależności od rodzaju i liczby popełnionych wykroczeń, za skakanie do wody w niedozwolonych miejscach grozi mandat karny od 20 do 500 złotych.

Opinie (20) 6 zablokowanych

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Skoczyli z mola w szczytnym celu

  Władze: Zabrania się skakania do wody z molo! Grożą mandaty!

  Również władze: W szczytnym celu? Spoko, promujmy skakanie z molo!

  • 27 12

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Skoczyli z mola w szczytnym celu

  Ja też mogę skoczyć z molo w szczytnym celu...

  I odpalić torpedę w postaci 1 a później nawet 2 :)

  • 9 5

 • Opinia do filmu

  Zobacz film Skoczyli z mola w szczytnym celu

  skoki

  to jak wkoncu mozna skakac z mola czy nie mozna wszedzie tabliczki ze nie mozna skakac bo grozi to kalectwem lub smiercia (no chyba ze na ten czas kalectwo i smierc ma wolne)

  • 22 10

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.