stat

Skywayrun Gdańsk Airport 2020. Zapisy do biegu po lotnisku

16 stycznia 2020, 11:00
Rafał Sumowski

Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji Skywayrun Gdańsk Airport. Trzecia odsłona biegu na 5 km po pasie startowym Portu Lotniczego Gdańsk odbędzie się w nocy z 20 na 21 czerwca o godz. 1. Organizatorzy przygotowali 5 tys. miejsc, ale lista startowa zapełnia się błyskawicznie. Do 7 kwietnia wpisowe wynosi 63 zł.Skywayrun 2020 - zapisySkywayrun to ogólnopolski cykl biegów, które odbywają się w niedostępnych na co dzień miejscach - na płytach lotnisk. Zawody zawsze odbywają się pod osłoną nocy, a na czas ich trwania ruch samolotów jest całkowicie wstrzymany. 21 czerwca odbędzie się trzecia edycja, na którą ruszyły już zapisy. Organizatorzy przygotowali 5 tys. miejsc, ale lista startowa zapełnia się błyskawicznie.

Skywayrun 2020 - regulamin imprezyDo 7 kwietnia wpisowe wynosi 63 zł. Jeśli zostaną wolne miejsca, po tym terminie będzie trzeba zapłacić 73 zł (do 7 maja) lub 83 zł (od 8 maja do 21 maja). W pakiecie dla każdego uczestnika będzie pamiątkowa koszulka techniczna, plecak oraz numer startowy z chipem do pomiaru czasu. Po ukończonym biegu na mecie każdy biegacz otrzyma pamiątkowy medal. Będzie też mnóstwo bardzo atrakcyjnych nagród. 

Przypomnijmy, że pierwsza gdańska edycja biegu odbyła się w czerwcu 2018 roku. Na starcie stanęło około 2 tys. osób. Rok później frekwencja była dwa razy większa.

Skywayrun Gdańsk Airport 2019. Materiał archiwalny.


Nocny bieg na lotnisku w Rębiechowie. Relacja Skywayrun 2019Skywayrun 2020 wyznaczony został na noc z 20 na 21 czerwca. Na liście startowej będzie 5 tys. miejsc. Początek imprezy o godz. 1. Do pokonania 5 km Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

Bieg Skywayrun Gdańsk Airport 2020, podobnie jak w latach minionych, organizują Port Lotniczy Gdańsk i Monster Event. Firma współtworzy już 16. bieg po lotnisku. Wcześniej zawody były w Gdańsku, a także w Rzeszowie i Wrocławiu oraz na lotniskach wojskowych w Mińsku Mazowieckim i w bazie NATO w podpoznańskich Krzesinach.

Skywayrun 2018. Materiał archiwalny.