Smocze łodzie na Motławie popłyną dla dzieci

7 września 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Rafał Sumowski

W sobotę o godz. 11 na Motławie odbędą się charytatywne regaty smoczych łodzi. Rywalizować w nich będzie osiem osad złożonych z pracowników trójmiejskich firm. Emocjonującą rywalizację będzie można śledzić z Długiego Pobrzeża i Wyspy Spichrzów. Dochód z wpisowego, które wynosiło 3000 zł od drużyny zostanie przekazany na zajęcia podopiecznych Domu Dziecka im. J.Korczaka w Gdańsku.Charytatywne wyścigi smoczych łodzi w Gdańsku to impreza z kilkuletnią tradycją, ale po raz pierwszy za ich organizację zabrał się klub Rotary Club Gdańsk Centrum. Wzorem minionych lat regaty w szczytnym celu odbędą się na Motławie. Celem imprezy jest zebranie środków na zajęcia poprawiające wzrok i słuch podopiecznych Domu Dziecka dla niepełnosprawnych im. J.Korczaka w Gdańsku.

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O WYŚCIGACH SMOCZYCH ŁODZI

W zawodach wystartują osady reprezentujące osiem firm. Swój udział zgłosiły firmy: Sosnowski, Flügger, InterCars, Korporacja Budowlana Doraco, Warbud, Region Centrum, Laguna Medical i Centrum Techniki Okrętowej CTO. O Puchar Prezydenta Miasta Gdańska powalczy także Portal Trojmiasto.pl.

Każda z osad musiała uiścić 3000 zł wpisowego. Dochód z tego tytułu po odjęciu kosztów organizacyjnych, przekazany zostanie na charytatywny cel imprezy.

- Każda z drużyn będzie składała się z szesnastu z danej firmy i dwóch z klubu plus sternik i bębniarka, w sumie dwadzieścia osób. Rywalizacja odbędzie się w systemie pucharowym z barażami po pierwszym starcie. Każda z ekip wystartuje zatem przynajmniej dwukrotnie. Do przewiosłowania będzie dystans 200 metrów - mówi Rafał Sosnowski, jeden z organizatorów regat.
Start umiejscowiony będzie pod mostem przy Zielonej Bramie zobacz na mapie Gdańska, meta na wysokości Żurawia.

Początek imprezy o godz. 11. Starty wyścigów uzależnione są od ruchu floty na Motławie. Zmagania będzie można obserwować z Długiego Pobrzeża i z Wyspy Spichrzów. Nie zabraknie muzyki na żywo oraz komentatora wyścigów. Zakończenie regat przewidziano na godz. 15.

Zobacz jak wyścigi smoczych łodzi trenują PG Smoki Północy.