Bieg Sopocka Jesień przełożony ze względu na wzrost zachorowań na COVID-19

21 września 2020, 14:00
Rafał Sumowski
aktualizacja:10:22 (23 września 2020)
Najnowszy artukuł na ten temat

Kung Fu przez internet w czasie pandemii. W Gdyni zrobili zawody online

W sobotę, 26 września, kolejna edycja zawodów "Sopocka jesień". Bieg na dystansie 5 km z metą przy Ergo Arenie uczci 119. rocznicę nadania praw miejskich Sopotowi. Limit uczestników wynosi 250 osób, a wpisowe - 25 zł. Bezpłatnie można wziąć udział w biegach dzieci i młodzieży. Zapisy prowadzone są wyłącznie przez internet i potrwają do czwartku, 24 września, do godz. 22.Aktualizacja, 23.09.2020, godz. 10:22

Komunikat MOSiR SopotZe względu na wzrost ilości zachorowań na COVID-19 w Sopocie - Bieg Sopocka Jesień zostaje przełożony.

O nowej dacie biegu poinformujemy w późniejszym terminie, po ustabilizowaniu sytuacji epidemiologicznej.Sopocka Jesień - zapisy do biegu głównego i biegów dla dzieciMiejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie oraz The North Event zapraszają na "Sopocką jesień". Bieg na dystansie 5 km ma za zadanie uczcić 119. rocznicę nadania praw miejskich dla Sopotu. Start zlokalizowano na błoniach od ul. Polnej, a metę przy Ergo Arenie.

Klasyfikacja obejmować będzie kategorię open i 17 kategorii wiekowych. Łącznie rywalizacja odbędzie się w 24 kategoriach. Start biegu o godz. 12.

Wcześniej, bo od godz. 10:15, rozgrywane będą biegi dla dzieci i młodzieży, na krótszych dystansach od 200 do 600 m. Rywalizację przygotowano dla czterech kategorii wiekowych dziewcząt i chłopców: 3-5 lat, 6-8 lat, 9-12 lat oraz 13-15 lat.

Sopocka Jesień - regulamin biegu głównegoWpisowe do biegu głównego kosztuje 25 zł, a 15 zł dla mieszkańców Sopotu, którzy posiadają Kartę Sopocką. Z opłaty startowej zwolnione są osoby urodzone przed 26 września 1955 roku. W ramach wpisowego każdy uczestnik otrzyma: pamiątkowy medal, worek depozytowy, numer startowy i możliwość skorzystania z elektronicznego pomiaru czasu.

Udział w biegach dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

Zapisy prowadzone są wyłącznie przez internet. Termin przyjmowania zgłoszeń mija w czwartek, 24 września, o godz. 22. Zapisy nie będą prowadzone w dniu zawodów. W strefie biura zawodów obowiązywał będzie nakaz zasłaniania ust i nosa w związku z wytycznymi dot. pandemii koronawirusa.

Impreza odbędzie się pod patronatem prezydenta miasta Sopotu, we współpracy z Urzędem Miasta. Organizatorów, czyli sopocki MOSiR i The North Event, wspierają firmy Ziaja oraz Trefl.

Sopocka Jesień - regulamin biegu malucha