stat

Sopocka Wiosna na 5. Ostatni dzień zapisów do biegu

3 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
mad

W niedzielę sopocki MOSiR zaprasza do biegania w imprezie pod hasłem Sopocka Wiosna na 5. Start na głównym dystansie zaplanowano na godz. 12, na Placu Kuracyjnym zobacz na mapie Sopotu. Elektroniczne zapisy trwają do środy, 3 kwietnia. Wpisowe to 20 zł oraz 10 zł dla posiadaczy Karty Sopockiej. Impreza ma na celu upamiętnienie czwartej rocznicy organizacji halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce.Oprócz biegu głównego na 5 km, w który zostaną wyłonieni zwycięzcy w ośmiu kategoriach wiekowych kobiet - Bieg z Ziają i ośmiu kategoriach mężczyzn - Bieg z Decathlonem, odbędą się również Biegi z Treflem dla dzieci i młodzieży - cztery kategorie wiekowe dziewcząt i chłopców. Łącznie rywalizacja odbędzie się więc w 24 kategoriach wiekowych oraz kategorii open. Dla uczestników przewidziane są pamiątkowe medale, dodatkowo w biegu głównym - koszulki.

BLISKO 700 OSÓB POBIEGŁO W SOPOCKIEJ WIOŚNIE NA 5 W 2017 ROKU. PRZECZYTAJ RELACJĘ Z TAMTEJ IMPREZY

Start umiejscowiony będzie na placu Kuracyjnym zobacz na mapie Sopotu i tutaj również znajdować się będzie meta biegów dla kategorii do 15. roku życia - dystanse od 200 do 800 m - starty od godz. 10.

Natomiast uczestnicy biegu głównego - start o godz. 12 - przemierzą trasę głównie Aleją Wojska Polskiego z metą usytuowaną przy Ergo Arenie.

Zapisy internetowe zostały przedłużone do środy. Ich koszt to 20 zł i 10 zł - dla posiadaczy Karty Sopockiej. Będzie można zapisać się także w biurze zawodów, ale wówczas zapłacimy odpowiednio 50 i 25 zł. Uczestnicy w wieku 65 lat i starsi startują za darmo.

Impreza odbywa się pod patronatem prezydenta Miasta Sopotu, a jej organizatorami są: sopocki MOSiR, Ergo Arena, Urząd Miasta Sopotu oraz The North Event przy współpracy z Caritasem Archidiecezji Gdańskiej, ZSH Sopot oraz Wolontariatem Aktywni w Sopocie. Imprezę wspierają Firmy: Decathlon, Ziaja, Exclusive Sport oraz Trefl Sopot. Podczas biegu odbędzie się kwesta na rzecz Sopockiego Domu Dziecka na Wzgórzu.

mad