MOSiR kolekcjonuje nagrody. Sopocka Zima. Biegacze na plaży

2 lutego 2020, 14:00
mip.

Ponad 200 osób ukończyło bieg na głównym dystansie po plaży Sopocka Zima w ramach cyklu Grand Prix Trójmiasta. Wśród biegających przy niezbyt zimowej aurze, na dystansie 8 km, najszybsi byli Jędrzej Karpiński i Małgorzata Tuwalska. To jedna z imprez organizowanych przez sopocki MOSiR, który corocznie nagradzany jest na miejskiej gali sportu. - W czerwcu chcemy zorganizować duży sportowo-rekreacyjny festyn w ramach obchodów 40-lecia - zdradza nam dyrektor Marcin Wargin.W piątek Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie otrzymał nagrodę za najlepszą imprezę rekreacyjną 2019 roku podczas Sopockiej Gali Sportu. Został nią Bieg Niepodległej, który odbył się 10 listopada. Trasa przebiegała po najbardziej reprezentatywnych terenach Sopotu.

- Cieszymy się, że znowu nasze imprezy spotykają się z uznaniem. Te nagrody dają nam jeszcze większą motywację do działania. Już od kilku lat propozycje MOSiR Sopot zostają wyróżnione na gali. Były to choćby wyścigi pływackie dookoła molo czy Bieg Niepodległej. Oczywiście w tym roku również będziemy się starali o takie wyróżnienie. W czerwcu chcemy zorganizować duży sportowo-rekreacyjny festyn w ramach obchodów 40-lecia. Może teraz to ta impreza będzie tą zwycięską? - powiedział nam dyrektor sopockiego MOSiR-u.

Sopocka Gala Sportu 2019. Bieg Niepodległej zwyciężyłW sobotę MOSiR zorganizował natomiast zawody Sopocka Zima. To część składającego się z trzech etapów Grand Prix Trójmiasta, a także początek cyklu MOSiR Sopot pod nazwą 4 pory roku.

Uczestnicy w tym roku rywalizowali na nieco innej trasie niż w latach poprzednich. Ponownie usytuowana ona była głównie na sopockiej plaży, ale wiodła także sopockimi, nadmorskimi alejkami. Start natomiast odbył się przy molo. Na głównym dystansie, przy raczej wiosennej niż zimowej pogodzie, pobiegło 218 osób. Łącznie w zawodach uczestniczyło ponad 500 osób! Uczestników nie odstraszył siąpiący z nieba deszcz.

- Sopocka Zima wiosenną porą. Trochę baliśmy się o frekwencję dzieci, bo występowały przelotne opady deszczu, ale - jak co roku - dzieci i rodzice nie zawiedli - powiedział nam Marcin Wargin - dyrektor MOSiR Sopot.
Triumfował Jędrzej Karpiński z Sopotu. Reprezentant Swarovski Team finiszował z czasem 29:08 i o półtorej minuty wyprzedził drugiego na mecie Radosława Stankiewicza z Lęborka. Wśród Pań najszybsza była Małgorzata Tuwalska (34:19) z Gdańska. Natomiast bieg na dystansie 4 km, w którym brały udział kobiety w wieku 60 lat i powyżej oraz mężczyźni mający 70 i więcej lat, padł łupem Bożeny Mateji z Gdańska.Oprócz kategorii open prowadzono rywalizację w dziewięciu osobnych kategoriach wiekowych. Dystans 8 km pokonali także amatorzy nordic walking. Przy okazji sopockich zawodów odbyły się także wyścigi maluchów oraz młodzieżowe. Na krótszych dystansach uczestniczyli biegacze w wieku od kilku do piętnastu lat. Najmłodszym uczestnikiem był Oskar Buko z Sopotu urodzony w 2018 roku.

Na mecie na wszystkich uczestników czekały unikatowe medale oraz poczęstunek. Najlepsi w swoich kategoriach otrzymywali także nagrody.

Przypomnijmy, że trzeci z biegów Grand Prix Trójmiasta, który będzie zwieńczeniem cyklu, zaplanowano na 19 kwietnia w Gdyni.

Organizatorami imprezy byli MOSiR Sopot oraz The North Event, a sponsorami firmy: Ziaja, Trefl Sopot i ASE.


mip.