Sopocka jesień: Ponad 500 biegaczy małych i dużych

14 października 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
ras.

Blisko 300 uczestników w biegu głównym i około 200 w biegach dzieci i młodzieży. Tak dopisała frekwencja w biegu "Sopocka Jesień", kończącym cykl "Sopockie 4 Pory Roku". Przy wzorcowej pogodzie najszybsi na dystansie 10 km po plaży i nadmorskich alejkach byli Arkadiusz Połeć i Barbara Bączek-Motała. Połeć triumfował także w klasyfikacji generalnej mężczyzn. Wśród pań najlepsza była Elżbieta Tuwalska.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie, ponad pół tysiąca miłośników biegania, od przedszkolaków po osiemdziesięciolatków uczestniczyło w Sopockiej Jesieni, rywalizując na dystansach od 300 metrów do 10 km. Bieg oprócz popularyzacji zdrowego trybu życia uhonorował również 117. rocznicę nadania praw miejskich dla Sopotu. Główną areną rywalizacji był plac Kuracyjny, gdzie toczyła się rywalizacja dzieci i młodzieży oraz usytuowane były start i meta biegu głównego.

Rywalizacja toczyła się łącznie w aż 26 kategoriach. Wśród startujących znalazła się ekipa zaprzyjaźnionego z Sopotem Zakopanego. Swoją obecność zaznaczyła mocnym akcentem, bowiem aż ośmiokrotnie zakopiańczycy stawali na podium.

Trasę, która po połowie wiodła zarówno nadmorskimi alejkami, jak i plażą, najszybciej przebiegł sopocianin Arkadiusz Połeć z czasem 33:48. Natomiast wśród kobiet z czasem 41:20 triumfowała Barbara Bączek-Motała z Rumi.

Na krótszych dystansach rozgrywano biegi dla maluchów i młodzieży. Najwięcej braw zebrali tradycyjnie najmłodsi uczestnicy imprezy, startujący w kategorii do lat 5, którym często na trasie asystowali rodzice. Warto odnotować także wyczyn gdynianina Edmunda Pałasza, który trasę głównego biegu pokonał o kulach.Na mecie wręczane były pamiątkowe medale oraz słodki poczęstunek z Cukierni-Piekarni Szydłowski. Organizatorzy dziękują Firmom Ziaja, Exclusive Sport oraz Trefl za wsparcie imprezy. W oczekiwaniu na wyniki uczestnicy i spacerowicze mogli posłuchać koncertu zespołu gitarowego z MDK Sopot.

Impreza zakończyła tegoroczny cykl "Sopockie 4 Pory Roku", na który złożyły się cztery biegi. W klasyfikacji generalnej pań triumfowała Elżbieta Tuwalska, która wyprzedziła w klasyfikacji nieobecną na ostatnim starcie siostrę Małgorzatę. Wśród panów końcowy triumf przyklepał Arkadiusz Połeć, który wygrał dwie ostatnie rundy.

Organizatorami cyklu są MOSiR Sopot i The North Event.

ras.