Spędź majówkę na rowerze

20 kwietnia 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Przemysław Mudlaff

Tegoroczny tzw. długi weekend majowy można z powodzeniem rozciągnąć na cały tydzień. Przy sprzyjających wiatrach, przychylności szefa i współpracowników - majówkę można rozpocząć już 29 dnia kwietnia. Warto spędzić ten czas w sposób aktywny, a niewiele innych długich weekendów nadaje się na rowerową wyprawę bardziej niż ten. Ciężko oczywiście przewidzieć, jaka czeka nas pogoda w pierwszych dniach maja, jednak panująca w ostatnich dniach sprzyjająca aura rozbudza nadzieje wszystkich lubiących wypoczynek na świeżym powietrzu.Parametry trasy

40 km

Region - Trójmiasto i okolice

Poziom trudności - łatwy

Trasy rowerowe


W związku z korzystnym - pod względem długości urlopu - układem dni, większość szczęśliwców, którym udało się już załatwić sobie wolne, rozważa zapewne wyjazd poza Trójmiasto, województwo, a nawet kraj. Nie trzeba jednak jechać nie wiadomo jak daleko, by udać się w przyjemną i niezapomnianą wycieczkę rowerową. Z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie w naszym pięknym województwie.

Wśród szlaków wybrać można zarówno trasy na kilka dni, jak również te jednodniowe. Dlatego przygotowaliśmy dla was kilka propozycji zarówno dłuższych, weekendowych tras rowerowych, jak również wycieczek przeznaczonych tylko na jeden dzień. Każda z poniżej opisanych tras została zrealizowana i dogłębnie opisana kilometr po kilometrze. Każdy z artykułów wzbogacony jest o zdjęcia ciekawych miejsc i zabytków, a dla łatwości odtworzenia trasy większość posiada poglądową mapę i ślad GPS.

Dłuższe trasy w okolicach Trójmiasta:Krótsze trasy w okolicach Trójmiasta (łatwe i średnie)

Ponad 500 ciekawie opisanych tras znajdziecie w rowerowym dziale Trojmiasto.pl .Skorzystaj także z naszych porad i przygotuj swój rower oraz siebie do majowej wyprawy, znajdź sposób na zabranie z sobą swoich pociech lub dobierz do jednośladu odpowiednie oświetlenie.Zanim kupisz, wypożycz i przetestuj

Zakup fotelika bądź przyczepki do przewozu dzieci z pewnością wiąże się ze znacznymi wydatkami. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem akcesoriów rowerowych do przewozu dzieci, przed zakupem warto zasięgnąć fachowej porady. Dobrze jest na kilka dni wypożyczyć interesujący sprzęt i przekonać się, czy oby na pewno wybór był właściwy. W Trójmieście tego typu sprzęt wypożyczyć można w:

Wypożyczalnia Itinere, Gdańsk Osowa
Wypożyczalnia BoboCyklo / Gdańsk Morena
Wypożyczalnia Roweromaniak / Gdańsk Morena
Wypożyczalnia Terowery / Gdynia Redłowo

Parametry trasy

40 km

Region - Trójmiasto i okolice

Poziom trudności - łatwy

Znajdź trasę rowerową