Sprawdziliśmy, ile zapłacimy za wypożyczenie sprzętu wodnego

29 czerwca 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
mik
Najnowszy artukuł na ten temat

Oni zarabiają też w deszczowe lato

Sezon letni jest świetną okazją nie tylko do plażowania, ale również spędzania wolnego czasu na wodzie. W Trójmieście spadochronem za motorówką pofruniesz już za 150 zł, natomiast skuter wodny wypożyczysz już od 500 zł za godzinę. Sprawdź gdzie i za ile możesz spróbować podobnych atrakcji.Zacznijmy od zabaw motorowodnych, które dostarczą nie tylko niezapomnianych wrażeń, ale również sporą dawkę adrenaliny. Mowa oczywiście o przejażdżkach na dmuchanym bananie lub oponce, które już kilkanaście lat temu stały się niezwykle popularne.

- Motorówka płynie lekkim slalomem i stara się to robić pod fale. Dzięki temu banan co chwilę wybija uczestników do góry. Podobnie jak w przypadku oponek, tu również należy mocno trzymać się na zakrętach. Zadaniem sternika jest tak kierować łodzią, aby zrzucić uczestników do wody - tłumaczy Andrzej Gidziński, właściciel Grupy Extreme z Sopotu.
W jego centrum motorowodnym 10-minutowa podróż na bananie kosztuje 30 zł, natomiast 40 zł zapłacimy za szaloną jazdę na oponce. Bliźniaczo kształtują się ceny w znajdującym się w gdyńskiej marinie centrum Easy Boat, gdzie przejażdżka trwa 15 minut. Podobne usługi oferuje wypożyczalnia w gdańskim Brzeźnie przy wejściu nr 48. Tam za 12-minutowy przejazd zapłacimy odpowiednio 25 zł za przejażdżkę na bananie i 30 za oponkę.

Z kolei mieszcząca się na terenie sopockiej mariny zobacz na mapie Sopotu firma Euroyachts, na akwenie w Górkach Zachodnich zobacz na mapie Gdańska za 800 zł oferuje godzinę zabaw wodnych dla całych rodzin czy grup znajomych. Cena obejmuje łódkę lub skuter dowodzony przez skippera, 50 litrów paliwa, a także 5-osobowy banan, dwa koła do holowania (pojedyncze i potrójne), tubę sumo oraz narty wodne.

Zobacz naszą przejażdżkę na bananie i oponkach.


Osobom poszukującym mocniejszych wrażeń proponujemy parasailing, czyli holowanie spadochronu za motorówką. Sopocki Extreme, mający swoją siedzibę nieopodal wejścia nr 25, oferuje 10-minutowy lot spadochronem 1-osobowym za 150 zł, 2-osobowym za 250 zł. Z kolei Easy Boat jeden lot wycenia na 350 zł, zaś całą godzinę na 1300 zł.

Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również skutery wodne, na których można zasiąść samodzielnie lub pod okiem doświadczonych instruktorów. Taka możliwość istnieje w Extreme, gdzie za 15-minutowy kurs zapłacimy 150 zł. Za tę samą cenę 3 minuty krócej popływamy na sprzęcie wypożyczonym w Brzeźnie.

NA SKUTERZE WODNYM NIE ZAPOMNIJ O WYOBRAŹNI

Podobne usługi Easy Boat oferuje w Gdyni i Sopocie. Przejazd na wyznaczonym akwenie treningowym lub w asyście motorówki kosztuje 600 zł za godzinę. 200 zł drożej zapłacimy wybierając Euroyachts. Z kolei w Sun Sail, mieszczącym się na terenie gdyńskiej mariny, możemy wynająć skuter już od 500 zł.

Zobacz, jaką prędkość osiągają skutery wodne.


Nie zapomnieliśmy również o windsurferach. W Sopot Surf znajdującym się na terenie Sopockiego Klubu Żeglarskiego zobacz na mapie Sopotu (wejście na plażę nr 41) deskę z żaglem wypożyczymy już za 40 zł za godz. Za komplet bezmieczowy trzeba zapłacić 10 zł więcej. Dokładnie takie same ceny znajdziemy w wypożyczalni Waterway. Ta znajduje się również w Sopocie, przy wejściu nr 17.

Z kolei wynajem zestawu szkoleniowego w Narodowym Centrum Żeglarstwa zobacz na mapie Gdańska na godzinę kosztuje 30 zł, natomiast na cały dzień - 100 zł. Istnieje również możliwość wypożyczenia katamaranów, ale tylko dla osób posiadających niezbędne licencje. Tu cena waha się od 40 do 50 zł za godzinę oraz 200-250 zł za cały dzień. Podobną wypożyczalnię znajdziemy również w sopockim Navigo. Tam należy liczyć się z wydatkiem rzędu 100 zł za godzinę.

PRZECZYTAJ O NOWEJ LINII EKSKLUZYWNYCH KATAMARANÓW

Dużo więcej zapłacimy za wynajem łodzi otwartopokładowych czy kabinowych. W gdyńskim Easy Boat za 40-minutowy kurs wygodną jednostką dla 4-5 osób zapłacimy prawie 600 zł. W Narodowym Centrum Żeglarstwa w zależności od wielkości jednostki pływającej zapłacimy od 300 do 500 zł, ale bez opłaty dla sternika oraz paliwa.

W Euroyachts istnieje możliwość wynajmu na minimum 3 godziny. Wypożyczenie najtańszego, 8-metrowego jachtu Doral Monticiello, na którym może znajdować się 9 osób, kosztuje 2900 zł.

Żeglarski Puchar Trójmiasta 2016
Z jakich wodnych atrakcji korzystasz latem nad morzem?
23%

z czego tylko się da: skutery, motorówki, kite, windsurfing, parasailing

13%

ograniczam się do tych, które dają emocje, ale nie są zbyt ekstremalne

64%

z żadnych, wystarczy mi pływanie i kąpiel słoneczna

zakończona

łącznie głosów: 116

mik