Sprzęt do ćwiczeń w domu. Wzrost sprzedaży i braki w magazynach

24 listopada 2020 (artykuł sprzed 1 roku)
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat Bieganie. Najczęstsze kontuzje i jak ich unikać?
Sprzęt do ćwiczeń w domu cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Wyprzedają się nie tylko hantle czy maty, ale i bieżnie, trenażery czy rowery stacjonarne. Więcej zdjęć (1)

Sprzęt do ćwiczeń w domu cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Wyprzedają się nie tylko hantle czy maty, ale i bieżnie, trenażery czy rowery stacjonarne.

fot. Robert Przybysz/123rf.com

Sprzęt do ćwiczeń w domu cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem. Wyprzedają się nie tylko hantle czy maty, ale i bieżnie, trenażery czy rowery stacjonarne.

fot. Robert Przybysz/123rf.com

Sklepy ze sprzętem sportowym w trakcie pandemii zanotowały ogromny wzrost sprzedaży przyrządów i urządzeń do ćwiczeń w domu. Zwiększonym popytem cieszy się zarówno prosty i tańszy asortyment, jak i urządzenia z górnej półki. Na niektóre trzeba nawet czekać, gdyż brakuje ich w magazynach.Sklepy sportowe i turystyczne w TrójmieścieOgraniczenia dotyczące zamknięcia siłowni, klubów fitness czy pływalni, sprawiły że ponownie sięgamy po przyrządy i sprzęt do trenowania w domu.

- Popyt na tego typu sprzęt wzrósł ewidentnie, przynajmniej o połowę. Bardzo duża część asortymentu szybko się wyprzedaje. Widać, że ludzie rzeczywiście ćwiczą w domach - mówi Adam Wiśniewski, specjalista ds. e-commerce w sklepie internetowym Costway, zajmującym się m.in. sprzedażą sprzętu sportowego i turystycznego.
Druga fala pandemii zwiększyła zapotrzebowanie zarówno na drobne, łatwo przenośne przyrządy czy akcesoria, jak i na cięższy, bardziej zaawansowany sprzęt.

Zainteresowaniem cieszą się gumy oporowe, maty do ćwiczeń, skakanki, piłki, trampoliny i hantle. To sprzęt, który można kupić za już za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych.

Piwniczne i garażowe siłownie znów cieszą się popularnościąDo łask wracają domowe siłownie, a wraz z nimi wszelkiego rodzaju ławeczki, sztangi z nakładem czy atlasy do ćwiczeń, których ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Wzrosła również sprzedaż mniej i bardziej zaawansowanych urządzeń stacjonarnych: rowerów, bieżni czy trenażerów, nawet tych najbardziej kosztownych.

- Sprzedaż wzrosła znacząco, zarówno jeśli chodzi o tańsze, jak i droższe sprzęty. Widać to wyraźnie na przykładzie trenażerów. Popytem cieszą się zarówno najtańsze modele za niespełna 1000 zł, a i te z najwyższej półki po 16 000 zł, są już wyprzedane. Stały się trudno dostępne - wyjaśnia Oskar Szmidt ze sklepu 3athlete.

Trudny czas dla trenerów personalnych - jak sobie radzą?Sprzęt i akcesoria do treningu domowego są wręcz rozchwytywane. Doszło do sytuacji, w której na bardziej zaawansowane produktu trzeba czekać lub szukać ich w różnych sklepach. Zwyczajnie brakuje ich w magazynach.

- Zwiększone zapotrzebowanie to jedno. Ono wzrosło już podczas pierwszej fali pandemii. Wówczas w wielu fabrykach wstrzymano produkcje niemal na całym świecie. W tej chwili producenci często nie wyrabiają się z dostarczaniem sprzętu. Wiele komponentów pochodzi z Chin. Trzeba na nie czekać, a nie wszyscy zdążyli się zabezpieczyć - dodaje pracownik 3athlete.
W przeciwieństwie do pierwszej fali pandemii, która miała miejsce wiosną, teraz pogoda mniej sprzyja aktywnościom na świeżym powietrzu. Ci, którzy wybierali je wtedy, teraz często decydują się na ćwiczenie w domach. Ten stan jeszcze potrwa, gdyż wedle aktualnych wytycznych, działalność klubów fitness i siłowni pozostaje ograniczona do 27 grudnia.

Jak prowadzić siłownię lub fitness i nie łamać przepisów o nakazie ich zamknięcia?

Czy masz w domu przyrządy do ćwiczeń?
38%

tylko drobny sprzęt, taki jak hantle, gumy czy mata

5%

nawet cięższy niż sztanga czy ławeczka

25%

głównie urządzenia stacjonarne, takie jak bieżnia, atlas czy rower

10%

wszystkiego po trochu, mogę stworzyć małą siłownię

22%

nie, nie mam żadnych

zakończona

łącznie głosów: 299

Opinie (32) 3 zablokowane

 • (3)

  Dobrze, że wstęp do lasu, na plażę czy drogę rowerową jak i powietrze do oddychania są za darmo :)
  Kluczowe dla kondycji i w ogóle zdrowostanu jest ruch na świeżym powietrzu. Także proponuję promować taką formę aktywności.

  • 39 0

  • Jak to za darmo? Trzeba to koniecznie zmienić.

   • 7 2

  • (1)

   Tak że proponuję zacząć od nauki ortografii, a potem wziąć się za trening sportowy, panie także z błędem (w rozumieniu a zatem pisze się tak że i nie ma to niczego wspólnego z także czyli również.)

   • 0 5

   • weź i ić STONT malkontencie wiecznie niezadowolony z życia

    i ze wszystkiego ciągle

    • 1 1

 • taaaaaaaaa (5)

  a jak spadnie śnieg i zasypie parkingi pod blokami to te wszystkie sportowe osiłki pierwsze co łapią za telefon i dzwonią do zarządcy o natychmiastowe odśnieżenie bo żaden z nich nie poniży się do złapania za łopatę w

  a jak spadnie śnieg i zasypie parkingi pod blokami to te wszystkie sportowe osiłki pierwsze co łapią za telefon i dzwonią do zarządcy o natychmiastowe odśnieżenie bo żaden z nich nie poniży się do złapania za łopatę w rękę... taki to sportowy naród...
  potem przy piwie na kanapie opowiadają sobie z kolegami ile to który wycisnął na siłce albo jakie suplementy diety żre na masę mięśniową co jakiś czas wstając i spoglądając przez okno czy już odśnieżone...
  kilka lat temu jak spadł śnieg przyszedł sąsiad do mnie - zapytał czy mogę wyjechać swoim samochodem bo mam napęd 4x4 a on po koleinach za mną wyjedzie - dostał łopatę do odśnieżania ode mnie - nie wiedział co z nią zrobić, ale codziennie w dresikach na siłki poginał...
  taki to naród sportowców...

  • 37 21

  • idz do psychologa ze swoimi urojeniami.

   • 11 9

  • Od odśnieżanie są ciecie takie jak ty

   My patrzymy przez okno jak robota pali się wam w rękach i popijamy hazy ipe

   • 6 8

  • W czynszu jest oplata za odśnieżanie i inne kwestie zwiazane z dbaniem o otoczenie budynku.

   Skoro płacą to mają prawo wymagać. I robienie tego za zarządcę jest frajerstwem, bo obniżki czynszu za to nie będzie.

   • 9 5

  • a co to yee snieg ?

   snieg ha ha marzyciel !

   • 3 0

  • O jakim ty śniegu i zaspach mówisz w tych czasach.To se już ne wratii ......to nie lata osiemdziesiąte

   • 3 0

 • Chyba sie cos im pomyliło bo niema zakazu wychodzenia z domu !! A niema nic lepszego niz cwiczenia na swierzym powietrzu! (4)

  I niema nic gorszego niż pseudo ćwiczenia w mieszkaniu!Teraz policzcie sobie ilu mieszkańców trójmiasta ma własne domy a ilu ma mieszkanie w blokowcu?to jak 20/80%
  Kupowanie sprzętu do mieszkania powinno być

  I niema nic gorszego niż pseudo ćwiczenia w mieszkaniu!Teraz policzcie sobie ilu mieszkańców trójmiasta ma własne domy a ilu ma mieszkanie w blokowcu?to jak 20/80%
  Kupowanie sprzętu do mieszkania powinno być karalne !!Bo mieszkania nie sa dostosowane do tego ze ktoś będzie w nim codziennie skakał czy co bardziej głupie rzucał ciężarami! I jednocześnie ze stwarza zagrożenie i niszczy budynek to jeszcze zakłóca spokój innym mieszkańcom!
  Ale tak to jest gdy sport uprawiają celebryci dla pochwalenia się w mediach ,boja się wytknąć nosa na świeże powietrze .Ludzie sport uprawiają cały rok bez wglądu na pogodą tak robia np. olimpijczycy !!

  • 11 8

  • Ale czy NIEMA jest świerza ??? (2)

   • 4 1

   • bez wglądu na pogodę

    • 1 0

   • Ty najwyraźniej masz niedotlenienie :)

    • 1 1

  • a jescze lepiej niż na "świerzym" powietrzu ćwiczy się na świeŻym powietrzu

   • 1 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.