Na nartach pojeździsz pod dachem. Sposób na brak śniegu

21 stycznia 2020, 17:30
Rafał Sumowski
Najnowszy artukuł na ten temat

Serwis, naprawa i czyszczenie aquaparku w Sopocie

Zima w tym roku nie dopisuje i choć styczeń zbliża się ku końcowi, stoki narciarskie na Pomorzu nadal nie ruszyły. Alternatywą jest wyjazd w polskie góry lub zagraniczny wypad. Przygotowaniem do niego lub alternatywą może być wizyta na sztucznym, zadaszonym stoku. - W tym okresie co roku mamy maksymalne obłożenie, ale obecnie osób, którym musimy odmawiać z braku wolnych miejsc jest wyjątkowo dużo - przyznaje Waldemar Duda, właściciel SkiMondo.Stoki narciarskie w okolicach Trójmiasta w ostatnich latach najpóźniej ruszały w połowie stycznia. Specjalistycznego sprzętu do naśnieżania nie brakuje, ale choć już od grudnia właściciele obiektów tylko czekają na utrzymujący się przez kilka dni mróz, ten nie nadchodzi. Według większości prognoz, zima może w tym roku zwyczajnie ominąć Pomorze.

Stoki narciarskie na Pomorzu czekają na mrózDlatego miłośnicy białego szaleństwa, którzy mogą sobie na to pozwolić, mrozem i śniegiem jadą w polskie góry lub decydują się na wypady zagraniczne. W Trójmieście zostaje alternatywa w postaci SkiMondo. To sztuczny stok narciarski w Gdańsku obok budynku "Alchemia", znajdujący się pod dachem. Można na nim jeździć przez cały rok.

- Ci, którzy przygotowują się do wyjazdów, chcą się rozgrzać i odświeżyć technikę, a dla innych to alternatywa dla naturalnych stoków. W tym okresie co roku mamy maksymalne obłożenie, ale obecnie osób, którym musimy odmawiać z braku wolnych miejsc jest wyjątkowo dużo - przyznaje Waldemar Duda, właściciel SkiMondo.
Tak wygląda jazda w SkiMondo.


SkiMondo daje możliwość płynnej regulacji prędkości sztucznych stoków, uzyskiwania zmiennych warunków dostosowanych do umiejętności. Możliwość treningu przed lustrem jest szczególnie doceniana przez doświadczonych narciarzy.

Dwie propozycje całorocznych stoków narciarskich w Gdańsku. Materiał archiwalnyGodzinny trening składa się z trzech 10-minutowych setów na stoku przedzielonych 10-minutowym odpoczynkiem. Każdy trening odbywa się pod opieką instruktora. Narty wliczone są w cenę treningu. Wypożyczenie butów, skarpet, kasku i ochraniaczy są dodatkowo płatne.

Koszt treningów w SkiMondo zależy od wykupionego karnetu i waha się od 65 do 77 zł za zajęcia, pojedyncze wejście to koszt 80 zł. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia niezbędnego do jazdy sprzętu, więc wystarczy przyjść zaopatrzonym tylko w lekki sportowy strój. Na treningi narciarskie i snowboardowe konieczne są wcześniejsze rezerwacje pod nr tel. 58 355 05 50 lub 601 665 571.

Szczegółowy cennik SkiMondo