stat

Święto skejterów w Gdyni

11 września 2019, 15:00
Rafał Sumowski

W weekend 14-15 września w skateparku w Gdyni odbędzie się finał deskorolkowych mistrzostw Polski. W sobotę można zgłosić się do eliminacji o trzy ostatnie dzikie karty do niedzielnego finału. Wpisowe dla zawodników wynosi 30 zł. Dla widzów, którzy chcą zobaczyć ewolucje najlepszych skejterów w kraju, wstęp wolny.Organizowane przez Polish Skate Federation oraz miasto Gdynia mistrzostwa Polski odbywają się po raz czwarty. Od maja do sierpnia w całym kraju rozegrano osiem turniejów eliminacyjnych. Z każdego z nich po trzech najlepszych zawodników uzyskało dzikie karty. W niedzielę w Gdyni, w finałowym konkursie open zobaczymy 27 skejterów, bo ostatnie trzy dzikie karty będzie można zdobyć w sobotę.

Do startu może zapisać się każdy chętny, licencja na miejscu kosztuje 30 zł. Warunkiem zgłoszenia jest brak udziału w którejkolwiek z wcześniejszych eliminacji. Osoby niepełnoletnie muszą mieć zgodę rodziców.

- Formuła zawodów wygląda tak jak w największej serii mistrzostw świata Street League. W zależności od decyzji sędziów, każdy zawodnik będzie miał dwa przejazdy po 45 sekund lub minutę. Do tego dojdzie zamykający przejazd, konkurs Best Trick. Sędziowie będą oceniać trudność trików, wykorzystanie parku i tzw. overall impression, czyli ogólne wrażenie - wyjaśnia Maciej Heczko z Polish Skate Federation.
Zobacz film z podobnych zawodów w 2016 roku.


Tytułu mistrza Polski będzie bronił Sebastian Sarysz, a na parku zobaczymy również takich reprezentantów Polski jak: Filip Szalak, Dominik Jaworowski i Andrzej Palenica a wśród pań Anna Kulig czy Agata Halikowska.

Oprócz głównej rywalizacji Open, rozegrane zostaną także konkursy dla juniorów poniżej 16. roku życia oraz kobiet. Dodatkową atrakcją będzie konkurs Republiki Kaktusa na najwyższe ollie, czyli podstawowy trik skejterski.

Nagrodą jest 1000 zł, a obecny rekord - 105 cm należy do Dominika Jaworowskiego. Dodatkowo przygotowano jeszcze rywalizację Best Trick Vans. Rywalizację będzie można śledzić na żywo w internecie.

Harmonogram imprezy
Sobota, 14 września
godz. 11:00 Otwarcie biura zawodów
12:00 Eliminacje JUNIOR
14:00 Eliminacje OPEN
15:30 BEST TRICK VANS
16:30 Rozgrzewki pod Niedzielę

Niedziela, 15 września
10:00 Otwarcie biura zawodów
11:00 Półfinał JUNIOR
12:30 Półfinał OPEN
14:00 BEST OLLIE BY KAKTUS
14:30 Finał GIRLS
15:30 Finał JUNIOR

16:30 Finał OPEN

17:30 Best Trick GoPro

18:00 Rozdanie nagród