Trening uliczny na Jasieniu

31 sierpnia 2019 (artykuł sprzed 1 roku)
as

Poręcze, sztangi, liny, opony, młoty i wiele innych, a to wszystko na świeżym powietrzu. Latem wolelibyśmy trenować na dworze. Warto się przełamać i spróbować swoich sił w tzw. ulicznym treningu.

Street workout to uliczny trening, rodzaj aktywności fizycznej polegającej na wykorzystywaniu elementów zabudowy miejskiej lub specjalnie wybudowanych do tego celu parków do ćwiczeń. Wielu osobom, gdy widzą piękną pogodę za oknem, ciężko się zmobilizować do przyjścia na zajęcia i spędzenia wolnego czasu w zamkniętym pomieszczeniu. Pojawia się duży dylemat, co wybrać, czas na powietrzu czy trening w sali?

- Aby nie wykluczać tych dwóch aspektów wpadliśmy na pomysł stworzenia placu zewnętrznego do ćwiczeń na powietrzu. Dodatkowym motywatorem było nasze uczestnictwo w Runmageddonie w zeszłym roku, kiedy pomyśleliśmy, że potrzebujemy miejsca do przygotowania się do udziału w tym i temu podobnych wydarzeniach - mówi Małgorzata Chojka, Good Luck Club i dodaje:
- Treningi na dworze sprzyjają większej otwartości i poprawie nastroju uczestników.

Zobacz, jakie ćwiczenia można wykonać w siłowni zewnętrznejW treningu ulicznym ćwiczenia są urozmaicone, przy jasieńskiej siłowni wykorzystywane są dodatkowo elementy typu opony, worki z piaskiem, liny czy młoty. Do dyspozycji trenujących jest o wiele więcej miejsca, co sprzyja wykonaniu wielu ciekawych ćwiczeń.

- Dla osób, które stale pracują w zamkniętych pomieszczeniach, taka forma treningu nie tylko kształtuje ich ciało, wzmacnia wydolność, ale również oczyszcza nam umysł - dodaje Małgorzata Chojka.
Co ciekawe, na Jasieniu większą liczbę osób w grupie podczas treningu ulicznego stanowią kobiety. Nie jest to podyktowane żadnymi uwarunkowaniami, a jedynie wskazuje na duże zainteresowanie pań taką formą aktywności fizycznej.
Czy korzystasz z siłowni zewnętrznych?
12%

bardzo często

15%

czasami

33%

sporadycznie

40%

nigdy

zakończona

łącznie głosów: 253

as