stat

Triathlon pod dachem jako rozgrzewka przed Ironman 70.3 w Gdyni

5 lutego 2020, 12:00
dak.

Do ósmej edycji triathlonowego święta, czyli Ironman 70.3 Gdynia, pozostało jeszcze pół roku. Dużo wcześniej, bo w niedzielę, 9 lutego o godz. 8:30 w Akademii Marynarki Wojennej rozpocznie się rozgrzewka przed sierpniowym wydarzeniem. Indoor triathlon różni się natomiast, bo zmagania będą toczyły się pod dachem w basenie, na rowerkach i bieżni mechanicznej. Limit miejsc został wykorzystany, ale kibice mogą przyjść dopingować faworytów. Wstęp wolny.O Indoor Triathlon w Gdyni mogliście przeczytać w naszym kalendarzu imprez.


Indoor Triathlon to pierwsza tego typu impreza w Gdyni. Odbędzie się na terenie Akademii Marynarki Wojennej, a traktowana jest jako rozgrzewka przed zawodami Enea Ironman 70.3, które odbędą się 2 sierpnia 2020 roku w Gdyni.

W odróżnieniu od letnich zmagań, zimowa edycja zostanie przeprowadzona pod dachem, dlatego uczestnicy, podzieleni na fale startowe, będą mieli do pokonania 600 metrów pływania na 25-metrowym basenie. Następnie na rozstawionych w sali rowerach magnetycznych przejadą dystans 15 km. Na koniec czekają ich 3 km biegu na bieżni mechanicznej. Limit czasu na ukończenie całego dystansu wynosi 80 minut.

Zobacz indoor triathlon w gdańskiej Alchemii


Enea Ironman 70.3 Gdynia. Od pięciolatków po mistrza świata. Relacja z ubiegłorocznej edycji- W ubiegłorocznej edycji analogicznego wydarzenia w Warszawie wzięło udział 98 zawodników w tym 16 kobiet, natomiast tegoroczny wyścig w Gdyni odbędzie się po raz pierwszy. Pamiętajmy tylko, że taka liczba startujących wynikała z limitu osób jakie mogą pomieścić pod dachem obiekty sportowe, na których triathlon był rozgrywany. Ta impreza to rozgrzewka przed zawodami Enea Ironman 70.3 Gdynia - komentuje Gabriel Zdrojewski, rzecznik prasowy wydarzenia.
Na liście startowych znalazło się 160 osób, co oznacza, że limit miejsc został wykorzystany. To jednak nic straconego dla tych, którzy chcą podziwiać zmagania z boku lub dopingować swoich faworytów.

Pierwsza seria ruszy o godz. 8:30, natomiast koniec imprezy nastąpić ma ok. godz. 17. Biuro zawodów będzie otwarte już od godz. 6:30. Przypominamy, że pierwsze 60 pakietów można było nabyć w cenie 80 zł, kolejne 50 pakietów - 100 zł, a ostatnia pula - 120 zł.Ironman 70.3 Gdynia - wszystko o wydarzeniuEnea Ironman 70.3 Gdynia to największa impreza triathlonowa w Polsce i jedna z największych w Europie. Sierpniowa edycja będzie już ósmą z rzędu. Co roku, na starcie melduje się ponad 2 tys. sportowców z całego świata, którzy mają do pokonania trasę 1,9 km w pływaniu, 90,2 km na rowerze i 21,1 km biegiem. W ubiegłym roku najszybszy okazał się Niemiec Jan Frodeno, który ukończył wyścig w czasie 3 godzin, 39 minut i 35 sekund.

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że w tych zmaganiach nie ma miejsca dla przypadkowych osób, a jedynie dla tych z żelazną kondycją. Przygotowania do takich zawodów to z reguły kilka lat sumiennych treningów. Zapisów w cenie 250 euro można dokonywać za pośrednictwem SlotMarket.pl.

dak.