Trwa już sezon na łyżwy

24 października 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
Marcin Dajos
Najnowszy artukuł na ten temat

Ninja Challenge w Kolibkach. Podejmij wyzwanie w Biegun OCR

W Hali Olivia trwa już sezon na łyżwy. Otwarte są ślizgawki, które funkcjonują w małej hali. Za jednorazowe wejście zapłacimy 12 zł. Na miejscu można oczywiście wypożyczyć łyżwy. Miejskie lodowisko w Gdańsku oraz sztuczne lodowisko w Gdyni jeszcze są zamknięte. Będziemy mogli wybrać się na nie prawdopodobnie w pierwszej połowie listopada.

Sezon na łyżwy będzie trwać w Hali Olivia do połowy kwietnia. Miłośnicy jazdy na lodzie będą mogli korzystać z niego w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. Zostało przygotowanych po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na godz.: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

Jednorazowy bilet wstępu na ślizgawkę kosztuje 12 zł. Można nabywać również karnety po 50 zł (5 wejść) i 100 zł (10 wejść). Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni, wypożyczyć oraz naostrzyć łyżwy, skorzystać z kawiarni. Koszt wypożyczenia łyżew to 7 zł. Tyle samo wydamy za ich naostrzenie.

Dostępne są łyżwy dla dzieci od rozmiarów 24/25, a także pingwinki do nauki jazdy. Dzięki chodzikom najmłodszym dużo łatwiej jest stawiać pierwsze kroki na lodzie.

Opłaty za wypożyczenie chodzika - 8 zł - należy dokonać w kasie ślizgawki. Na podstawie paragonu odbiór pingwinka odbywa się w wypożyczalni łyżew. Aktualnie w zasobach organizatorów jest pięć takich chodzików. Warto dodać, że co roku tylko przez małą halę oliwskiego obiektu przewija się blisko 60 tysięcy miłośników jazdy na łyżwach.

Na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku pojawił się już biały balon, pod którym znajdzie się miejskie lodowisko. Powinno zacząć działać w pierwszej połowie listopada. Na razie nie są znane ceny wejściówek czy wypożyczenia sprzętu. Nie powinny jednak mocno różnić się od zeszłorocznych. W ofercie są także łyżwy dla dzieci od rozmiaru 24.

W podobnym czasie powinno zacząć działać sztuczne lodowisko w Gdyni. Tam również wejściówki będą w podobnej cenie jak ostatnio. Także w Gdyni będziemy mogli wybrać się na lodowisko z dziećmi i wypożyczyć dla nich łyżwy od rozmiaru 25. Największym dostępnym rozmiarem jest 49.

Po nadejściu mroźnych dni możemy spodziewać się także otwartego lodowiska przy molo w Sopocie.