stat

Piłkarska zima z Do Przerwy 0:1

12 grudnia 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
Rafał Sumowski

W sobotę o godz. 10 na boiskach przy ul. Meissnera odbędzie się mikołajkowa edycja turnieju "Do przerwy 0:1". Kultowe piłkarskie zmagania odbędą się zarówno na otwartym, jak i krytym obiekcie. Zawody zostaną rozegrane w czterech kategoriach wiekowych. Bezpłatne zapisy ruszą o godz. 9. Na uczestników będzie czekał poczęstunek w postaci bigosu i grochówki.Turnieje "Do przerwy 0:1" rozgrywane są od ponad dekady i stanowią najpopularniejsze na Pomorzu zawody "dzikich drużyn". Do Gdańska zjeżdżają się drużyny z całego regionu, a rywalizacja odbywa się cztery razy w roku: wiosną, latem, jesienią i zimą.

Najbliższe, "mikołajkowe" zawody odbędą się w sobotę na terenie kompleksu piłkarskiego przy ul. Meissnera 5 zobacz na mapie Gdańska. Organizujący turnieje od lat Andrzej Kowalczys wraz z Gdańską Fundacją Dobroczynności zapraszają do udziału 6-osobowe drużyny, w tym także dziewczęce z roczników: 2005 i młodsi, 2002/2004, 1999/2001 oraz 1998 i starsi.

PRZECZYTAJ RELACJĘ Z PAŹDZIERNIKOWEGO TURNIEJU, PIERWSZEGO ROZGRYWANEGO POD DACHEM

- W sobotę będziemy korzystać z dwóch obiektów - otwartego boiska przy Zespole Szkół nr 8 oraz krytego boiska pod popularnym "balonem". Będziemy zatem przygotowani na każde warunki pogodowe. Dobrą tradycją, którą podtrzymujemy dzięki naszym przyjaciołom jest poczęstunek w formie bigosu i grochówki. Podczas turnieju odwiedzą nas także piłkarze Lechii Gdańsk, którzy będą przyglądać się zmaganiom - mówi Andrzej Kowalczys, który rozpocznie turniej nieodłącznym przemówieniem z kultowej już drabiny.
Bezpłatne zapisy rozpoczną się na miejscu, na ul. Meissnera o godz. 9. Turniej rozpocznie się o godz. 10. Zespołom niepełnoletnim przez cały czas trwania turnieju musi towarzyszyć dorosły opiekun.