Turyści z całego świata biegają w Trójmieście

10 lipca 2016 (artykuł sprzed 5 lat)
mik
Miłośnicy biegania jak zwykle tłumnie stawili się na Bulwarze Nadmorskim oraz w Parku Nadmorskim im. Ronalda Reagana. Więcej zdjęć (1)

Na starcie cosobotnich biegów Parkrun Gdańsk i Parkrun Gdynia stanęło ostatnio prawie 300 biegaczek i biegaczy. Wśród uczestników nie zabrakło turystów zza granicy, którzy nad polskim morzem nie tylko wypoczywają. Zmagania na Bulwarze Nadmorskim na najlepszej pozycji zakończyli Rafał Kołodzik oraz Daria Szewczyk, natomiast dystans 5 km w Parku Reagana pierwsi pokonali Tomasz Bagrowski i Agnieszka Machalica. Imprezy startują zawsze w sobotę o godz. 9. Udział w biegach jest bezpłatny.

Ostatnie parkruny w Trójmieście odbyły się w sprzyjających warunkach pogodowych i na starcie obu biegów zameldowało się prawie 300 uczestników. Wśród nich znaleźli się również miłośnicy aktywności zza granicy, którzy odpoczywając nad polskim morzem, wystartowali w polskiej edycji imprezy.

- W Wielkiej Brytanii jest ponad pół tysiąca lokalizacji parkrun, na które przychodzi po kilkaset osób. Często same biegi oddalone są dwa, trzy kilometry od siebie, więc jest w czym wybierać. Jestem z rodziną na wakacjach w Gdańsku, a wiedząc o tym, że parkrun również jest w Polsce, chciałem zaliczyć swoją pierwszą zagraniczną lokalizację i z zazdrością mogę pogratulować Wam pięknej trasy z widokiem na Zatokę - mówi Dan Maccarthy z parkrun Leamigton.
Linię mety w Nadmorskim Parku im. Ronalda Reagana minęło 147 osób, wśród których najszybszy był lider tegorocznej klasyfikacji punktowej, Tomasz Bagrowski, który wygrał z czasem 17:45. Drugi z dziesięciosekundową stratą był Miki Makuch z Australii, a trzecie miejsce przypadło Andrzejowi Sobkowiakowi. Ten finiszował z czasem 18:17

W rywalizacji pań, pod nieobecność sióstr Tuwalskich, zacięty bój o pierwszą pozycję stoczyły między sobą Agnieszka Machalica i Marta Kamińska-Olczak. Lepsza okazał się ta pierwsza, która wyprzedziła rywalkę o jedną sekundę i osiągnęła wynik 22:53. Natomiast najniższe miejsce na podium przypadło Wiesławie Łotockiej - 24:42.

3. Hubert Kowalik - 2005 pkt.

Na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni, gdzie frekwencja wyniosła 129 osób wygrał Rafał Kołodzik. Dystans 5 km pokonał on w czasie 17:29. Za jego plecami na mecie zameldował się Marcin Sieciński. Wynik 17:49, z którym ukończył bieg, jest jego nowym rekordem życiowym. Na najniższym stopniu podium stanął Henryk Szreder. Jego czas to 18:40.

Wśród pań dominuje bezwzględnie w tym roku Daria Szewczyk, która zwyciężyła z czasem 21:22 i powoli może mrozić szampana, aby świętować wygraną w tegorocznej edycji parkrun Gdynia. Na kolejnych miejscach uplasowały się: Dorota Wiszniowska - 22:52 oraz Anna Wieczorek - 22:58.

PEŁNE WYNIKI 235. PARKRUN GDYNIA

Biegi parkrun odbywają się w 34 miastach Polski. Łącznie na całym świecie jest ponad 850 lokalizacji, które organizowane są w 11 państwach m.in.: w Australii, Danii, Irlandii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, USA czy w Wielkiej Brytanii. Aby wystartować w biegach parkrun, wystarczy raz zarejestrować się na parkrun.pl i przyjść na bieg z wydrukowanym kodem.