Uciekaj przed zombi lub stań się nim

21 czerwca 2018 (artykuł sprzed 2 lat)
mad

Run or Death to nietypowy bieg przygotowany z myślą o fanach aktywności fizycznej, miłośnikach filmów o zombi i gier wideo oraz po prostu sympatykach dobrej zabawy. Impreza wystartuje 18 sierpnia w parku Ronalda Reagana przy ul. Piastowskiej. Żeby wziąć udział w zabawie należy wybrać odpowiedni pakiet - Uczestnika lub Zombi. Pierwsze można nabyć w cenach 69-89, drugie za 31 zł.Należy mieć ukończone 15 lat, aby wziąć udział w biegu, przy czym warunkiem startu osób niepełnoletnich będzie dostarczenie pisemnej zgody opiekuna prawnego.

Lista startowa jest otwarta do dnia 16 sierpnia, tylko jeśli liczba wolnych miejsc nie zostanie wykorzystana. Zapisy prowadzone są na stronie runordeath.pl. W dniu biegu nie będzie można się zapisywać.

Zadaniem uczestników będzie pokonanie wyznaczonej trasy o długości ok. 5 km, przebiegającej przez kilka stref, w których na biegaczy będą czyhać zombi. Na starcie każdy uczestnik otrzyma cztery szarfy przypięte do pasa, symbolizujące jego cztery życia. Misją zombi, czyli nieumarłych zamieszkujących wzdłuż trasy, będzie zabranie biegnącemu szarf, "zarażenie go" i wciągnięcie do swojego mrocznego świata.

Zawodnik, który dobiegnie do mety z przynajmniej jedną szarfą ocaleje i otrzyma medal survivor, jeśli jednak przybiegnie do mety bez szarfy symbolizującej życie, podzieli los nieumarłych otrzymując medal infected.

Żeby jak najwierniej oddać klimat imprezy, każda z osób, która wybierze Pakiet Zombi będzie poddana profesjonalnej charakteryzacji. Przygotowanie jednego zombi trwa około 30 minut. Charakteryzację wykonuje się profesjonalnymi kosmetykami, specjalnie przygotowaną "krwią" oraz silikonami, dzięki którym powstają wiszące kawałki "skóry", a rany wyglądają bardzo realistycznie.

mad