stat

Sezon na łyżwy. Gdzie i od kiedy pojeździsz?

9 października 2017 (artykuł sprzed 2 lat)
mad

W Trójmieście ruszył sezon na łyżwy. Na razie można jeździć na nich tylko na ślizgawkach w Hali Olivia. Od listopada czynne będą lodowiska na Placu Zebrań Ludowych w Gdańsku oraz lodowisko w Gdyni w ul. Bema. Tradycyjnie powstanie także lodowisko przy molo w Sopocie, ale ono uzależnione jest od ujemnych temperatur. Można więc spodziewać się go nie prędzej niż na przełomie listopada i grudnia.

Ruszyła już ślizgawka w Hali Olivia i będzie ona czynna do połowy kwietnia. Miłośnicy jazdy na łyżwach mogą korzystać z lodu w każdą sobotę i niedzielę oraz w dni świąteczne. "Olivia" przygotowała po siedem tur wejść na taflę. Podczas każdej można jeździć przez godzinę. Początek wyznaczono na: 10:30, 12:00, 13:30, 15:00, 16:30, 18:00, 19:30.

Jednorazowy bilet wstępu na ślizgawkę kosztuje 12 zł. Można nabywać również karnety po 50 (5 wejść) i 100 złotych (10 wejść). Na miejscu można skorzystać z bezpłatnej szatni, wypożyczyć oraz naostrzyć łyżwy, skorzystać z kawiarni. Koszt wypożyczenia łyżew to 7 zł. Tyle samo wydamy za ich naostrzenie.

Na placu Zebrań Ludowych w Gdańsku stanął już charakterystyczny, biały balon. W nim znajdzie się oczywiście lodowisko. Na miejsce udało się już przetransportować kontenery socjalne, biurowe oraz szatnie pod powłokę hali pneumatycznej. Kończą się również prace związane z oświetleniem obiektu. Otwarcie lodowiska ma nastąpić 2 listopada.

Na początku przyszłego miesiąca ma otworzyć się także lodowisko w Gdyni. Niedawno zmieniło ono właściciela. Wraz z początkiem września Gdyńskie Centrum Sportu przejęło jego administrację od Młodzieżowego Domu Kultury. Lodowisko przy ul. Bema funkcjonuje od kilkunastu lat. W okresie zimowym cieszy się dużą popularnością - co roku korzysta z niego średnio 25 tysięcy osób. Tafla ma powierzchnię 20 na 30 metrów, a na miejscu można skorzystać z wypożyczalni łyżew.

mad