W niedzielę maraton Żuławy Wkoło

22 września 2017 (artykuł sprzed 3 lat)
Krzysztof Kochanowicz
Najnowszy artukuł na ten temat

Wybierz się rodzinnie na Żuławy w Kółko

Maraton Żuławy Wkoło, czyli rower, piękne krajobrazy, lokalna kuchnia i masa niezapomnianych wrażeń

Żuławy Wkoło, to maraton rowerowy, który w podtytule nosi nazwę: "Cykliczna depresja". Podobnie jak w zeszłym roku, gospodarzem imprezy jest miasto Nowy Dwór Gdański. Start i meta, a także biuro startowe znajdują się na terenie Żuławskiego Parku Historycznego przy ul. Kopernika 17. Malownicza trasa wzdłuż Wisły, pośród kanałów, wiatraków i symboli rycerstwa z pewnością dostarczy uczestnikom mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Do wyboru jest jedna spośród trzech tras: 55, 75 lub 140 km. Start imprezy już w niedzielę 24 września 2017 r.Trasy maratonu i Rodzinnego Rajdu Rowerowego:

Trasy Maratonu przebiegać będą przez najbardziej malownicze rejony Żuław Wiślanych. Pośród wspaniałych krajobrazów i dalekich horyzontów każdy będzie mógł powalczyć z depresją. Kolarze często przejeżdżać będą tuż obok interesujących budowli hydrotechnicznych, pięknych, zabytkowych domów podcieniowych i obiektów architektury sakralnej. Żuławy Wiślane słyną również z niezwykłych w naszej części Europy mennonickich cmentarzy, młynów i wiatraków.

-Dystans: 55 km, zobacz mapę i trasę
-Dystans: 75 km: zobacz mapę i trasę
-Dystans: 140 km: zobacz mapę i trasę

Dla rodzin z dziećmi, bądź samych dzieci:

Oprócz tras szosowych w ruchu drogowym można wybrać się na rowerową, żuławską wycieczkę z przewodnikiem po okolicy. Chcąc wzbogacić program maratonu i zachęcić jeszcze większą liczbę osób do zabawy Stowarzyszenie RowerOver przy współpracy z Grupą Rowerową 3miasto zachęca do zabawy także tych wszystkich, którzy nie przepadają na ruchliwymi szosami. Specjalnie dla dzieci z rodzicami lub bez, bocznymi drogami, spokojnie i wygodnie. 30 km trasa zaplanowana jest tak, by każde dziecko powyżej 7 lat mogło pokonać ją samodzielnie pod opieką instruktora, a młodsze dzieci w towarzystwie rodziców bądź opiekunów prawnych w foteliku lub przyczepce. Dziecko można powierzyć organizatorom już od godz. 8, a odebrać po 14. Nad uczestnikami opiekę sprawować będą doświadczeni prowadzący i zamykający grupę oraz animatorzy gier i zabaw. Zapisy i szczegółowy program wycieczki znajduje się na stronie Grupy Rowerowej 3miasto.

Rosnąca z roku na rok frekwencja Żuławy Wkoło świadczy o tym, że impreza trafia w gust kolarzy i doskonale koresponduje z najlepszymi trendami sportowymi i towarzyskimi. Żuławy Wkoło to także jedyny w Polsce maraton, podczas którego każdy uczestnik będzie miał okazję kilkakrotnie pokonać depresję, natomiast na śmiałków, którzy zmierzą się z długim i średnim dystansem czeka prawdziwe Piekło!

Formuła Maratonu Żuławy Wkoło 2017:

Unikatowa formuła maratonu sprawia, że każdy jest zwycięzcą. Organizator nie przewiduje wyłaniania tryumfatorów poszczególnych dystansów czy kategorii. Każdy uczestnik startuje dla siebie, po to by zmierzyć się z własnym wyzwaniem, dystansem, pokonać słabości i wyzwolić endorfiny. Ci cykliści, którzy startują po raz kolejny mogą powiększyć dystans bądź poprawić czas z zeszłego roku. Na mecie na każdego uczestnika czeka medal, dyplom z indywidualnym pomiarem czasu, masaż powysiłkowy oraz ciepły posiłek.

Żuławy Wkoło mają sportowo-towarzyski charakter. Trasy i dystanse są jednak odpowiednio dobrane tak, że zarówno wytrawny sportowiec, jak też osoba, która pierwszy raz wystartuje w maratonie, znajdą dla siebie przestrzeń do pełnej realizacji swoich kolarskich zamierzeń. Wystartować może każdy dopasowując dystans i tempo jazdy do swoich możliwości - można jechać na rowerze szosowym, turystycznym, górskim, leżącym... i na innych.

Regionalne bufety z domowymi specjałami:

Na koniec warto wspomnieć również o regionalnych bufetach z domowymi specjałami przygotowywanymi przez Koła Gospodyń Wiejskich. W tych miejscach czekają uczestników pokusy, poważne dylematy i rozterki: walczyć o wynik czy rozkoszować się racząc podniebienie... W każdym razie niezależnie od gustów kulinarnych i kolarskich 24 września dołączając do Żuławy Wkoło wspaniałą atmosferę macie zagwarantowaną!


Biuro startowe:

Nowy Dwór Gdański, ul. Kopernika 17 (teren Żuławskiego Parku Historycznego)
Biuro startowe czynne w przeddzień imprezy w godz. od 17 do 20 oraz w dniu imprezy od 6.30 do 9.30.

Zapoznaj się z pełnym regulaminem imprezy

Opłaty:
Im szybciej się zarejestrujesz, tym masz szansę na najniższą opłatę

-Przelew na konto organizatora do 666 uczestnika - 80 zł
-Przelew na konto organizatora powyżej 666 uczestnika - 99 zł
-Gotówka na starcie - 150 zł

Zgłoszenia:

->>>Nie czekaj dłużej, zarejestruj się już dziś!Organizator:

Stowarzyszenie RowerOver
Strona internetowa ŻuławyWkoło.pl
>>>Aktualności na Facebooku
Andrzej Gołębiowski,
Tel. +48 501 193 646
mail: andrzej@golebiowski.info