W piątek startuje siatkarskie lato w Sopocie

30 czerwca 2016 (artykuł sprzed 4 lat)
jag.
Najnowszy artukuł na ten temat

Oni zarabiają też w deszczowe lato

W piątek o godzinie 10 MOSiR Sopot zainauguruje letni sezon dla aktywnych na plaży. W tym roku w programie jest dziesięć turniejów siatkarskich oraz trzy wyścigi pływackie. Jako pierwsze do rywalizacji pod siatką mogą przystąpić duety do lat 17. Nagrody można wygrywać w pojedynczych zawodach, a potem jeszcze raz uhonorowani zostaną najlepsi w klasyfikacji generalnej.TUTAJ JESZCZE INNE MIEJSCA NA TRÓJMIEJSKICH PLAŻACH, GDZIE PRZYGOTOWANO OGÓLNODOSTĘPNE BOISKA

- Rozgrywki w siatkówce prowadzić będziemy w dwóch kategoriach wiekowych. Start jest całkowicie bezpłatny. Po każdym turnieju nagrodzimy cztery najlepsze pary, a po zakończeniu cyklu uhonorujemy jeszcze po sześć najlepszych osób w klasyfikacji generalnej - informuje Marcin Wargin, dyrektor MOSiR Sopot.
Boiska do siatkówki w Sopocie funkcjonować będą przy wejściu na plażę numer 23. W rywalizacji biorą udział dwuosobowe zespoły. Rozgrywki będą prowadzone dla roczników 1999 i młodszych oraz w formule open dla wszystkich chętnych. Wspólnie grać będą kobiety i mężczyźni, a zatem można zgłaszać do rozgrywek także miksty. Nie ma obowiązku gry stale z tym samym partnerem lub partnerką.

Dlatego punkty przyznawane będą na indywidualne konto, a generalna klasyfikacja będzie również indywidualna. Każdemu liczyć się będą najlepsze wyniki z czterech startów. w Przypadku równej liczby punktów rozstrzygający będzie rezultat osiągnięty w ostatnim turnieju.

Terminarz turniejów siatkówki plażowej Ziaja Cup w Sopocie:
Rocznik 1999 i młodsze:
1.07, 8.07, 15.07, 22.07, 30.07.2016

Kategoria open:
2.07, 9.07, 16.07, 23.07, 31.07.2016


W lipcu w każdej kategorii odbędzie się po pięć turniejów. Dniem rozgrywek młodzieżowych będzie piątek, a kategorii open sobota. O nagrody dla uczestników zadbają firmy: Ziaja, Timex, U7 i Arrows Games, CityFit Gdańsk.Podobnie jak w latach ubiegłych w letniej ofercie MOSiR Sopot są także wyścigi pływackie z cyklu Timex Cup. Do pokonania będzie dystans około tysiąca metrów. Tutaj także nagrody czekają po każdym starcie jak i dla najlepszych w klasyfikacji generalnej.

TAK BYŁO W RYWALIZACJI PŁYWAKÓW PRZED ROKIEM

- W punktacji końcowej liczyć się będą dwa najlepsze starty. Uhonorujemy najlepszych w klasyfikacji open oraz w sześciu kategoriach wiekowych osobno dla kobiet i mężczyzn. Szczegółowe regulaminy przygotowanej na lata przez nas rywalizacji znajdują się na naszej stronie internetowej - dodaje dyrektor Wargin.
Jeśli pogoda nie pokrzyżuje szyków organizatorów to pływacy wystartują: 23 lipca oraz 6 i 20 sierpnia. Udział w wyścigu będzie płatny. Wpisowe wynosi 10 zł, a posiadacze sopockiej karty zapłacą o połowę mniej.

jag.