stat

W sobotę Sopocka Jesień dla biegaczy

11 października 2018, 14:00
ras.

W sobotę o godz. 12 na Placu Kuracyjnym przy molo zobacz na mapie Sopotu wystartuje bieg "Sopocka jesień" kończący zmagania w ramach cyklu "Sopockie 4 Pory Roku". Uczestnicy będą rywalizować na trasie liczącej 10 km. Od godz. 10:30 rozegrane zostaną biegi dla najmłodszych na dystansach od 200 do 800 metrów. Wpisowe do biegu głównego wynosi 20 zł, zapisy prowadzone są do piątku do godz. 7.TUTAJ ZAPISY DO BIEGU GŁÓWNEGO

Sopocki MOSiR i The North Event zapraszają wszystkich chętnych do udziału w biegu w ramach sopockiej jesieni, który kończy zmagania biegaczy w projekcie "Sopockie 4 Pory Roku". Już w sobotę o godz. 12 na Placu Kuracyjnym odbędzie się start rywalizacji w aż osiemnastu kategoriach na dystansie 10 kilometrów.

TUTAJ REGULAMIN BIEGU GŁÓWNEGO

Wcześniej od godz. 10:30 rozegrane zostaną biegi dzieci i młodzieży na dystansach od 200 do 800 metrów. Łącznie rywalizacja odbędzie się w 24 kategoriach. Trasa biegu głównego będzie wiodła będzie wzdłuż plaży oraz równoległymi do niej alejkami.

Uczestnicy będą zbierać punkty do klasyfikacji generalnej, w której po trzech z czterech rund przewodzą Błażej Król i Małgorzata Tuwalska.

SPRAWDŹ KLASYFIKACJĘ PO TRZECH BIEGACH

Łączna ilość punktów zgromadzona w czterech startach decyduje o kolejności w kat. open oraz kat. wiekowych. (przy równej ilości punktów o wyższym miejscu decyduje lepsza lokata na mecie biegu Sopocka Jesień).

TUTAJ ZAPISY DO BIEGÓW MALUCHA I MŁODZIEŻOWYCH

Wpisowe do biegu głównego kosztuje 20 zł. Zapisy są prowadzone przez internet do piątku, do godz. 7. Zapisy do biegów dla dzieci i młodzieży do czwartku, do godz. 22.

Sobotni bieg ma za zadanie uhonorować również 117. rocznicę nadania praw miejskich dla Sopotu. Wszyscy uczestnicy otrzymają medale, a najlepsi nagrody.

Podczas biegu wolontariusze sopockiego schroniska będą zbierać datki na chore zwierzęta oraz prowadzona będzie zbiórka karmy, nowych koców, ręczników i legowisk.

Sponsorami imprezy są Firmy: Ziaja, Exclusive Sport oraz Trefl.

ras.