stat

W szczytnym celu wbiegali na najwyższy budynek w Trójmieście

2 grudnia 2018 (artykuł sprzed 1 roku)
Arnold Szymczewski

34 piętra, 723 schody i ponad 250 uczestników imprezy. W najwyższym budynku na Pomorzu odbyły się zawody wbiegania po schodach. Celem wyścigu było wsparcie podopiecznych Domu Dziecka pod opieką Fundacji Innowacji Społecznych.Wydarzenie zapowiadaliśmy w oddzielnym artykule oraz w naszym kalendarzu imprez.


Pierwszy na Pomorzu oficjalny bieg po schodach rozpoczął się w sobotę o godz. 9 w budynku Olivia Star zobacz na mapie Gdańskanależącym do kompleksu Olivia Business Centre. Wyścig rozpoczął się formułą Star Sprint - ponad 200 zawodników wbiegało na 34 piętro najwyższego w Trójmieście budynku w 20-sekundowych odstępach.

Na starcie zameldowali się nie tylko profesjonalni biegacze, ale także m.in.: strażacy, ratownicy medyczni, drużyna futbolu amerykańskiego Seahawks Gdynia oraz podopieczni domu dziecka.

- Przyszłam tu z czystej ciekawości spróbowania czegoś nowego. Często biorę udział w różnych imprezach biegowych, ale po schodach na czas jeszcze nie biegałam. Nie żałuję, chociaż po pokonaniu 20 piętra było dość ciężko. Fajnie, że impreza ma charakter charytatywny - mówiła Aneta.
Oprócz Star Sprint organizatorzy przygotowali tego dnia jeszcze dwie formuły - Star Ultra - podczas której do pokonania było 100 pięter na 100-lecie Niepodległości oraz OCR Games, czyli bieg z przeszkodami na liczącej 1200 m trasie na terenie OBC.

Każde pokonane przez zawodników w sobotę piętro było pomocą dla podopiecznych domu dziecka. Uzyskana kwota pozwoli ufundować dzieciom stypendia sportowe.

10 524 tysiące złotych, taką kwotę wybiegali uczestnicy pierwszej edycji wyścigu po schodach Star Challenge.

Udział w imprezie kosztował 69 zł za formułę Star Sprint, 89 zł za Star Ultra, 99 zł za OCR Games i 169 zł za pakiet trzech biegów. Organizatorem zawodów było OCR Events.