W szpilkach czy kapciach - biegnij po zdrowie

23 lipca 2010 (artykuł sprzed 11 lat)
km
Biegać każdy może, trochę lepiej lub gorzej..., ale spróbujcie w sobotę w szpilkach lub kapciach. Więcej zdjęć (1)

Biegać każdy może, trochę lepiej lub gorzej..., ale spróbujcie w sobotę w szpilkach lub kapciach.

fot. Maciej Kosycarz/KFP

Biegać każdy może, trochę lepiej lub gorzej..., ale spróbujcie w sobotę w szpilkach lub kapciach.

fot. Maciej Kosycarz/KFP

Przez weekend będzie można zatroszczyć się o stan swojego organizmu w ramach akcji Biegnij po Zdrowie. Za darmo będzie można wykonać mammografię, skorzystać z porad dietetyka, zbadać ilość tkanki tłuszczowej i dowiedzieć się, jak rzucić palenie.Bieg w szpilkach na 300 m dla kobiet, w kapciach dla mężczyzn i stylem dowolnym dla dzieci. Od takiej nietypowej konkurencji w sobotę o godz. 10 pod Galerią Przymorze rozpocznie się wielka impreza prozdrowotna. Ale poza rozrywką będzie też można całkiem poważnie pomyśleć o swoim organizmie.

- Najpierw planowaliśmy imprezę tylko w sobotę, ale w efekcie również w niedzielę przed galerią stanie mammobus, w którym każda kobieta po 35 roku życia będzie mogła dokonać mammografii. Spodziewamy się, że dziennie 120 kobiet skorzysta z badań. Jest ono bezpłatne i nie wymaga posiadania przy sobie żadnych dokumentów oprócz dowodu osobistego - zapowiada Marianna Kupść z agencji A Studio z Gdańska, znanej z działań prospołecznych (m.in. programu Życie z pompą), która wraz z Galerią Przymorze przygotowała weekend Biegnij po zdrowie.

Organizatorzy liczą na to, że mimo letniej pogody, panie chętnie stawią się na badania. Na miejscu obecny będzie lekarz, który po wywiadzie medycznym będzie mógł wystawić zaświadczenie, zezwalające na przeprowadzenie mammografii. Po badaniu każda z pań wyniki otrzyma pocztą.

- W sobotę do godz. 15 będą też pielęgniarki z NFZ, które będą pogłębiały świadomość pań w zakresie samobadania piersi. Ponadto zajmą się one palaczami. Nie tylko ich trochę postraszą, będzie też można wykonać testy na wydychanie tlenku węgla oraz uzyskać liczne porady, jak rzucić palenie - wyjaśnia Marianna Kupść.

Pojawią się też stoiska dietetyka, u którego, poza poradami, co i jak zdrowo jeść, będzie można dokonać pomiaru ciała i ilości tkanki tłuszczowej. Poza tym będzie można skosztować koktajli odchudzających czy skonsultować się z trenerem sportowym.

Mammobus dostępny będzie w sobotę i w niedzielę w godz. 9-18. Biegi, w których główną nagrodą jest rower, odbędą się w sobotę o godz. 10. Chętni mogą się zarejestrować wcześniej na stronie A Studio. Szpilki i kapcie trzeba zorganizować we własnym zakresie.

km