W ten weekend zaczynamy aktywne plażowanie

3 lipca 2015 (artykuł sprzed 6 lat)
ras.
Wypoczynek na plaży nie musi ograniczać się do leżenia brzuchem do góry. Na szczęście w Trójmieście nie brakuje sportowych atrakcji na piasku. Więcej zdjęć (1)

Wypoczynek na plaży nie musi ograniczać się do leżenia brzuchem do góry. Na szczęście w Trójmieście nie brakuje sportowych atrakcji na piasku.

fot. Jan Radwan- Wiatrowski

Wypoczynek na plaży nie musi ograniczać się do leżenia brzuchem do góry. Na szczęście w Trójmieście nie brakuje sportowych atrakcji na piasku.

fot. Jan Radwan- Wiatrowski

Początek lipca przywitał się z nami słoneczną pogodą, a to sprzyja plażowaniu. Wypoczywanie na piasku brzuchem do góry jest przyjemne, ale warunki te można wykorzystać również aktywnie. W ten weekend oprócz całorocznych zajęć dla biegaczy, nie zabraknie sportowych atrakcji na trójmiejskich plażach: od turniejów siatkówki, przez treningi cross-fit po wielką bitwę na balony wypełnione wodą!W sobotę cotygodniowe zawody parkrun odbędą się w Gdańsku i w Gdyni. Tradycyjnie trasy przebiegać będą przez Nadmorski Park im. Ronalda Reagana oraz na Bulwar Nadmorski. Zawody w obu lokalizacjach rozpoczną się równocześnie o godz. 9:00. Udział jest bezpłatny. Przed pierwszym startem należy jedynie dokonać jednorazowej rejestracji przez Internet. Organizatorzy tym razem zachęcają do świętowania Międzynarodowego Dnia Psa, który przypadał w środę i stawienia się razem z czworonogami. Ponadto w Gdynia przeprowadzona zostanie zbiórka karmy oraz koców, poduszek, ręczników i kołder (byle nie puchowych i z pierzem) dla schroniska w Ciapkowie.

O godzinie 9:30 amatorzy biegania mogą wybrać się na bezpłatne zajęcia Biegam Bo Lubię, których uczestnicy co tydzień spotykają się na parkingu P5 (darmowy dla osób biorących udział w zajęciach) przed PGE Areną zobacz na mapie Gdańska. O tej samej porze trening z Biegam Bo Lubię odbędzie się również na Stadionie Leśnym w Sopocie.

Również w sobotę w Gdyni odbędzie się wielka bitwa na balony z wodą, czyli Luv To Be Wet. Do potyczki na plaży miejskiej będzie mógł włączyć się każdy chętny. Organizatorzy, którzy spodziewają się upalnej pogody, przygotowali dla uczestników 25 tysięcy balonów i pięć różnych konkurencji. Udział jest bezpłatny, a wśród uczestników rozlosowane zostaną nagrody. Zbiórkę zaplanowano na godz. 11:00 przy Contrast Cafe zobacz na mapie Gdyni, ale do zabawy będzie można dołączyć w dowolnym momencie. O godz. 12:30 przewidziano pojedynek kobiety kontra mężczyźni, a kulminacja, czyli wielka bitwa "wszyscy na wszystkich" odbędzie się o godz. 14:30. Podczas imprezy obecni będą wolontariusze z Domu Hospicyjnego dla Dzieci "Bursztynowa Przystań". Dla podopiecznych z tego właśnie ośrodka przeprowadzona zostanie zbiórka pieniędzy.

W związku ze sprzyjającą pogodą, plażowych atrakcji będzie więcej. Na plaży w sopocie CrossFit Trójmiasto uruchomiło swoją letnią strefę CrossFit - CF3M Summer Box. Wraz z trójmiejskimi producentami sprzętu fitness - THORN+FIT i ANCHOR GYM - stworzono w pełni wyposażoną i funkcjonalną przestrzeń treningową. Przez całe lato dla wszystkich czerpiących radość z aktywnego stylu życia, CrossFit Trójmiasto przygotowało ciekawe i różnorodne treningi oraz spotkania z autorytetami w dziedzinie sportu, dietetyki i zdrowia. Już w sobotę i niedzielę organizatorzy zapraszają na dni otwarte. W godzinach 9:00 - 18:00 każdy będzie mógł bezpłatnie zobaczyć i doświadczyć kompleksowego treningu CrossFit.

Przy wejściu nr 23 na plażę w Sopocie ruszyły już letnie turnieje PGE Cup w piłce siatkowej. W piątki rywalizować będą duety z roczników 1998 i młodszych, a co sobotę przewidziana jest gra w formule open. Udział jest bezpłatny, początek zawsze o godz. 10.

O tej samej porze do Gdańska na bezpłatne treningi petanque w Parku Reagana zaprasza miejscowy MOSiR w ramach programu "Aktywuj się!". Prowadzą je doświadczeni Instruktorzy. Zajęcia są bezpłatne, można dołączyć w każdej chwili.

Na sopockich błoniach (ul. Polna) w sobotę o godz. 11:30 rozpoczną się cykliczne zajęcia prowadzone przez Sopockie Stowarzyszenie Zdrowi i Aktywni. Sobotnie terminy poświęcone są zumbie, która łączy w sobie elementy tańca i aerobiku. Proste układy choreograficzne wykonuje się do muzyki latynoskiej. Udział jest bezpłatny, a przyjść może każdy, bez względu na płeć, wiek i poziom zaawansowania.
Czy lubisz uprawiać sporty plażowe?
17%

bardzo, nie wyobrażam sobie jak można spędzić bez nich lato

21%

raczej tak, nie trzeba mnie na nie jakoś specjalnie namawiać

43%

nie, na plażę chodzę żeby się poopalać i popływać

19%

nie, w ogóle nie lubię chodzić na plażę

zakończona

łącznie głosów: 63

ras.

Opinie (8)

 • Cześć, to my. (1)

  Sinice :)

  • 9 1

  • hahahahah

   pokrzyzujemy Wam plany :D

   • 0 0

 • Słabo to widzę...

  O godz. 9 rano moja buldożka (bulwa) nie raczy nawet podnieść jednej powieki :-DD

  • 1 2

 • Gdzie zbiórka karmy dla psiaków??

  W Ciapkowie czy centrum Gdyni?

  • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.